Kyllä oli hienoa katsoa paikan päällä tampereella, kun naiset kaatoivat Todella kovan vastustajan Tanskan 2-1. Suomalaiset olivat alakynnessä mlkein koko ottelun, mutta punnersivat jälleen kerran voittoon, ja melkein kohti MM-kisoja. Kyllä ne naiset osaa pelata, ja kyllä ne 4500 katsojaakin saivat varmaan rahoillensa vastinetta. Hienoa:)
Naiset kaatoi tanskan:)
4
477
Vastaukset
- pentti T.
asia. Verrattavissa johonkin saappaanheitto tai eukonkantokisaan.
- Miltsi
Painukaa kuulkaa hevon helvettiin callet, pentit, ym. esittämään sovinistisia kommenttejanne naisurheilusta!
Vaikka tuskin Suomen urheilevat naiset ja heidän tukijansa piittaavat pätkääkään idioottimaisista mielipiteistänne.
Suomen naisten futismaajoukkue teki tosi hienoa työtä, onneksi heillä on hyvä valmentaja ja runsaasti tukijoita. - He Man
Jos nimi on pentti T. täytyy yrittää ymmärtää. Taas yks peräkammarin erakko joka yrittää nostaa säälittävää itsetuntoaan naisia mollaamalla. Eikö näille tuppikulleille löydy mitään omaa foorumia missä he voisivat "avautua" toisilleen? Meitä on nimittäin paljon miehiä, jotka tahtoisi pysyä vain ja ainoastaan asialinjalla.
- myös täältä
Jo pitkälti yli 2000 on allekirjoittanut vettomuksen osoitteessa www.adressit.com sivulla kaksi(2) otsikoituun "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen".
Kaikkien ryöstettyjen, raiskattujen ja pahoinpideltyjen puolesta. Edes suvaitsevaisuuden hekumoissa emme enää voi sulkea silmiänne katuväkivallalta.
Allekirjoita sinäkin, kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1853044
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642606- 2032230
- 741866
- 1021793
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91671- 1041499
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089