KIELARI

Eli kielisuudelma, kielari...

Oon kyllä nähnyt ku kaverit on tehneet mutta ite en oo koskaan. Eilen oisin voinu vetää elämäni ensimmäisen kielarin mutta luikertelin tilanteesta pois koska kammosin kokemattomuuttani :S

Eli mitä/miten kielari tehdään, ja mitä sen aikana olisi tehtävä ???
61251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eipä siinä mitään erikoista. Työnnät kielesi tyttöystäväsi suuhun ja koskettelet ympäristöä. Voit keskittyä vaikka vain hänen kieleensä tai sitten ihan suun sivustoihin/mihin tahansa. Kovin syvälle ei kannata yrittää kieltä ujuttaa :D

Se vaihtelee kumpi teistä on aktiivisempi osapuoli kielarissa, omalla kohdalla tyttöystäväni, joten tyydyn vähän myötäilemään...

Rohkeasti kokeilemaan ;)

Äänestä

En usko että kaikki tytötkään pitävät kielareista aina, mun mielestä ei ainakaan oo MITÄÄN ällöttävämpää kun poika joka tunkee heti kieltään kurkkuun. Tiedän moniakin tapauksia jotka heti ensimmäisenä on pistämässä kieltä ja sit tuntuu tökeröltä sanoo et 'hei, ei noin, emmä tykkää.'
Sitten jos on homma menossa intiimimmäks, niin sitten voi sillai kielellä leikitellä, mutta varovasti vaan ja tosiaan LEIKKISÄSTI ja hellävaroen, niin siitä monet tytöt tykkää eniten.

Äänestä

    Ei ole olemassa yhtä ja oikeaa tyyliä

1. Hitaasti kasvot lähekkäin. Koita hengittää nenän kautta, koska hönkiminen voi olla vähän "outoa"...

2. Aattele että tekisit eka vain sellasen pienen pusun suulle.

3. Sitten jos tuntuu että kaveri vastaa siihen(suutelee takaisin) voit koittaa vähän "vilauttaa" kieltä siinä huulilla pyörähtämässä.

4. Loppua on vähän hankala alkaa selittään. Se on niin yksilöllinen asia. Eri ihmiset tykkää erilaisesta suutelusta.

Onnea vaan matkaan =) Kerta se on ensimmäinenkin ja siitä se vaan helpottuu.
Kerro sitten miten kävi.
Good luck, my friend

Äänestä
  • ihanaa, kerranki asiallisii vastauksii!!

    Äänestä

ei sitä voi oikeen neuvoo..se on kaikilla niin yksilöllistä! älä jännitä vaan rentoudu kaikki kyllä sujuu ittestään...:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo-89-poika kirjoitti:

Eli kielisuudelma, kielari...

Oon kyllä nähnyt ku kaverit on tehneet mutta ite en oo koskaan. Eilen oisin voinu vetää elämäni ensimmäisen kielarin mutta luikertelin tilanteesta pois koska kammosin kokemattomuuttani :S

Eli mitä/miten kielari tehdään, ja mitä sen aikana olisi tehtävä ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu