Netistä

Jos tilaa netistä puhelimen niin kuinka käy takuukorjaukset ja huollot, verratuna siihen jos ostaa puhelimen "lähikaupasta"? Tuleeko ongelmia, onko puhelintä läheteltävä pitkin suomea mikä on hankalaa ja vie etenkin aikaa?
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tarvitse lähetellä minnekkään jos takuu aikana ilmenee vikaa. Viet vaan lähimpään valmistajan valtuuttamaan huoltopisteeseen. Ainakin Nokialla homma etenee noin. Tietty kuitit kannattaa säilyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilaaminen kirjoitti:

Jos tilaa netistä puhelimen niin kuinka käy takuukorjaukset ja huollot, verratuna siihen jos ostaa puhelimen "lähikaupasta"? Tuleeko ongelmia, onko puhelintä läheteltävä pitkin suomea mikä on hankalaa ja vie etenkin aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu