Eli syön femoden pillereitä ja muutamana kuukautena on vuotoa tullut laatan viimeisellä viikolla ennen taukoa.Tänään alkoi taukoviikko ja taas viime viikolla tuli rusehtavaa vuotoa ja la runsasta punaista.Vuodon pitäisi alkaa vasta keskiviikkona.Näin on käynyt jo muutaman kuukauden.Sitten molemmilla puolilla navasta vähän alaviistoon tuntuu arkuutta kun painaa,ilmeisesti munasarjoissa?Oikealla puolen tuntuu vielä pieni möykky tms.Mitään särkyä ei muuten ole menkkojenkaan aikana eikä muulloinkaan.Täytyy mennä omalääkärille tai gynelle mutta ajattelin kirjoittaa jos joku tietäis mitä vois olla?Tämä on tullut kolmannen raskauteni jälkeen.Kahdesta aiemmasta ei ole tämmöistä öllut.
vuoto pillerien aikana
arkuutta navan molemmin puolin
1259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Vuoto voi johtua siitä, että pillereiden hormonimäärä ei enää riitäkään pitämään kolmea vuotovapaata viikkoa.
Arkuudesta en osaa sanoa. :(