Belek

Suunnittelemmme matkaa Belekiin ja kovasti onkin kehuttu Belekin Atlantis-hotellia, jonne olemme menossa. Kiinnostaisi kuitenkin tietää onko Belekissä mitään "tekemistä" hotellialueiden ulkopuolella (esim.patikointi- ja pyöräilymahdollisuuksia)? Millainen Belekin kylä on? Antalyahan on myös lähellä, jossa tekemistä ja näkemistä riittää. Onko muuten Atlantis-hotellin huoneista merinäköala?
2849
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Belekissä taitaa tekeminen jäädä hotellialueelle.Toki pyöräillä voi,muttei siellä tuntunut kovin näkemistä olla.Lyhyt matka atlantiksesta belekin kylään noin 3 km.Sen vaikka kävelee...Ei käyty kylässä,mutta kertoivat sen olevan pieni,kauppoja ja ravintoloita muutamia.
Enemmänkin taitaa atlantis olla löhölomailuun tarkoitettu.Kyllä siellä aktiviteettejä oli järjestetty,jumppaa,vesipallopelejä,biljardia,tikanheittoa,keilailua,banaaniveneaj.,vesiskoottereita ym....kisailua.
Päärakennuksen huoneitten parvekkeelta on näkymä merelle.Rakennuksia oli paljon joten ei kaikista varmaankaan näy.
Kiva paikka oli noin kuukausi sitten tultiin.
Hyvää matkaa.

Äänestä

Hotellit Belekin rannalla ovat kaikki upeita ja niissä kaikissa on järjestettyä ohjelmaa. Hotellien ulkopuolella on ihan kuin eri maailma, siellä voi nähdä ns. oikeaa Turkkia, mutta mitään varsinaista tekemistä ympäristössä ei ole. Paitsi golf, johon koko hotelliranta perustuu. Jos pelaa golfia, ei paljon muuta välitäkään tehdä. Kerran vuokrasimme auton ja ajoimme Aspendokseen amfiteatteria katsomaan ja Sideen. Niitä voin ehdottomasti suositella. Siinähän jo yksi päivä menikin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Belekiin menossa kirjoitti:

Suunnittelemmme matkaa Belekiin ja kovasti onkin kehuttu Belekin Atlantis-hotellia, jonne olemme menossa. Kiinnostaisi kuitenkin tietää onko Belekissä mitään "tekemistä" hotellialueiden ulkopuolella (esim.patikointi- ja pyöräilymahdollisuuksia)? Millainen Belekin kylä on? Antalyahan on myös lähellä, jossa tekemistä ja näkemistä riittää. Onko muuten Atlantis-hotellin huoneista merinäköala?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu