Paris Hiltonista

....

Paris on minusta suloinen ja herttainen tyttö, joka toteuttaa itseään tehden myös asioita, jotka varmasti toistamiseen jättää tekemättä. Tekee myös asioita, joita itse en tekisi; Ei tee hänestä ihmisenä yhtään vähempiarvoista. Hyvin ohittaa ilkeät ja panettelevat puheet. Kateelliset, katkerat ja puritaanit eivät saavuta jutuillaan mitään.

Parisilla on samat oikeudet (ja ainutlaatuiset mahdollisuudet) tehdä kaikkea, mikä kiinnostaa ja on hauskaa. Hyvät hänelle.

Musiikki vaikuttaa olevan hänelle tärkeää, ja albumi on musiikillisesti (kiitos alan ykkössäveltäjille ja -tuottajille) ilmiömäinen ja minusta Parisin soundi (josta ei edes merkittävä allmusicguide voi sanoa 100% varmuudella, onko käsitelty vai ei) on ihastuttava. Ihan sama levyn kannalta, onko käsitelty vai ei.

Paris eläköön omaa elämäänsä, ja samoin täälläkin on paljon sellaisia kirjoittajia, jotka eivät tunnu saavan mitään aikaiseksi kuin suomi24:ssä valittamisen, itkemisen, haukkumisen yms yms. Teille olisi parempi noin niin kuin henkisesti mennä täältä pois, mahdollisesti terapiaan ja pyrkiä kehittämään rakkaudellisuutta ja hyväntahtoisuutta. Tuntuu kummalliselta, että on pakko tulla tänne kuluttamaan aikaa, jos ei kiinnosta eikä ole arvostusta tai mitään.

Paris rocks, ja onneksi tiedän häntä arvostavia ja sivistyneitä ihmisiä olevan, jotka eivät kuluta aikaansa muita mollaten saatika riidelleen ja kinastellen esimerkiksi nyt Paris Hiltonista.

5

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuri näin.

      Mikä siinä on, että ihmisten pitää olla niin v*tun kateellisia, katkeria ja pahansuopia!? Siis jokainen tietää, että kyse on omista ongelmista, niin miksi ei voi hoitaa niitä?? Siksihän meillä on psykologit yms :D

      No hei, antaa näiden pikkuihmisten rypeä itseinhossaan, sen he kyllä käytöksellään jopa ansaitsevat.

      • meikäliini

        olen samaa mieltä!!!!!!


      • Täysin!
        meikäliini kirjoitti:

        olen samaa mieltä!!!!!!

        Samaa mieltä teidän kanssa.


      • onko kaikki varmasti kotona
        Täysin! kirjoitti:

        Samaa mieltä teidän kanssa.

        Sille ei voi mitään, että parisia ei voi puolustella. Ja ääntä on 100 prosentin varmuudella käsitelty. ajatelkaa jos kaikki ottais parisista mallia. kaikki menis päin v'ttua.


    • Äly hoi!

      Pikkasen rupes naurattaa ku luin ton sun viestin :D ei jeesus.
      "ja onneksi tiedän häntä arvostavia ja sivistyneitä ihmisiä olevan," ELÄMÄ!!!
      Kai se sit on niin hyvä ku sä kerran sanot niin :D:D ja sähän taidat itsekin kuulua noihin "sivistyneisiin"..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe