Laskettelurinteiden hissiportit?

Missä suomalaisissa laskettelukeskuksissa on etäluettavat hissiportit? Tiedän että ainakin Levi, Ruka ja Pyhä ovat tällaisia. Onko muita? Nyt kun olen tottunut etäluettavaan, en oikein viitsisi enää sohia jojon ja viivakoodilippujen kanssa portilla.
3196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vuokatissa

Äänestä

Peuramaalla tosin melkein kävelee nopeemmin ylös kuin
menis hissillä...

Äänestä

himoksella on ja toimii hyvin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Grade kirjoitti:

Missä suomalaisissa laskettelukeskuksissa on etäluettavat hissiportit? Tiedän että ainakin Levi, Ruka ja Pyhä ovat tällaisia. Onko muita? Nyt kun olen tottunut etäluettavaan, en oikein viitsisi enää sohia jojon ja viivakoodilippujen kanssa portilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu