...palmikot perskarvoihin ja väittämään että vain sillä tavalla pääset nirvanaan, valaistumiseen ja pois tästä elon pyörästä!
Jeesustellaan vaihteeksi vaikka Jooga asenteella ja pyöritään kaikkia asioita oman navan ympärillä minäkeskeisesti. Vakuutellaan olevamme todella vanhoja sieluja ja ymmärretään muita oikein niin pirusti :)
Nyt kaikki tekemään...
9
521
Vastaukset
- karateka ja tois kova vaan
Olet Agneisti, se surullisen kuuluisa uskonnon vihaaja ja uskovaisten niivittäjä, se sinä olet, kirjoita vain omalla nimelläsi kuten minä.
- Minä joogi
Harmi sinänsä, sillä tuollainen titteli olisi minulle kelvannut.
- jaaha vai niin
Minä joogi kirjoitti:
Harmi sinänsä, sillä tuollainen titteli olisi minulle kelvannut.
No mullakin leikkaa sillon tällön kiinni.
- Utelias
???
- Hiram
Joogan perustotuus on muiden kunniottamattomuuden jalo periaate. Tälle perustalle on laskettu varmuus omasta pelastumisesta.
"MINÄ pelastun, koska se olen MINÄ". - Mä oon mä!
Että kesä meni jo ohi ja osapäiväjoogit aloitti taas mekastuksensa täällä???
Mä ainakin olin täällä koko kesän ihan yksin ja ihan hiljaa!
NIIH!- Kuti See
Kjäh kjäh kjäh.
Ainakin nettiyhteys tuntuu pelaavan sinne missä ikinä yksin hiljaa oletkin, siis sormien sauhuamistahan ei lasketa.
OM...
- Vaipparyijy
Minäkin olen joogi ja vielä ryijyjoogi. Ryijyjoogin pitää nostella painoja persekavapalmikoillaan. Pyrin ryijylentämään tuulessa ahterini karvoituksen voimin ja tietenkin valaistuneena.
- bottom-end
ja terve menoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 54713
- 41684
- 49644
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516