Paikkakunnaltamme löytyy ainakin Parma, A la Carte, Nixi, Puustelli ja Domus. Osaako joku sanoa hinnoista jotain, mikä siis selkeästi kalliimpi/halvempi kuin muut tms. ??
Hintavertailua ??
Peppi
61847
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
suhde.
Nykyinen keittiömme on Petra, tämähän lienee samaa konsernia kuin Parma? Oli silloin taannoin (vuonna -98) ainakin selkeästi edullisempi kuin Puustelli. Laatuunkin olemme olleet ihan tyytyväisiä.
Domuksella on hyvä palvelu ja siistit tuotteet.
Itse olemme olleet tyytyväisiä hankintaamme.
Jos haluat upean design-keittiön, joka nostaa asunnon jälleenmyyntiarvoa ja tuo vähän luksusta elämään, valitse A la Carte, mutta jos haluat toimivan peruskeittiön, jossa hyvä puuhastella mutta et tarvitse superprameaa ulkonäköä, voit ottaa esim. Domuksen. Kannattaa aina miettiä että jos asunto on hyvällä paikalla ja kauniissa miljöössä, kaikki laatu nostaa aina jälleenmyyntiarvoa... Jos haluat tehdä halvalla, keittiö.net on kyllä aika jees.
Entä Topi-keittiöt? kokemuksia?
Ja Peekookeittiöt?
Onko kenelläkään tietoa nettisivuista, johon olisi tehty erinäisiä vertailua eri keittiövalmistajista? Esim. vakuutusyhtiöistä on tehty ja sen kun luki läpi, sai vain tehdä omat johtopäätökset omien tarpeiden mukaan ja sitten pyytää tarjoukset vain parhailta?