Tänne palstalle tungetaan kauheita selityksiä miten habbo vie rahat ja elämän. Sama juttu, täällä on luultavasti tuhansia kerjuuviestejä. Eli suoraan sanoen on melkeinpä raivostuttavaa.. "Olin tuhlannut habboon 99999 euroa ja kamani varastettiin ja aijon tehdä itsemurhan jos minut pöllitään viellä!!!1111 Auttakaa minua, jos sinulla on kamaa, voisitko antaa jotain? :>". Ottaa päähän. Suurin osa sitäpaitsi huijaa. Esimerkiksi tuskin kenelläkään kuka haluaa lahjoja esim. "syntymäpäivilleen" on oikeasti mitkään juhlat. Anteeksi, kyllä joillakin voi olla, mutta huijaaminen juhlilla on niin yleistä että saa ajattelemaan noin. Itse ostan vain tietyille ja harvoille lahjan, jos olen varma että voin luottaa heihin. Vaikka minutkin on varastettu monta kertaa, en ole silti kertonut sitä kuin parhaille ystävilleni.
Jos luet täältä viestin jossa sanottiin että varastettiin ja tarvitsee tavaraa, menetkö heti lahjoittamaan puolet omaisuudestasi?
Jos luet täältä viestin jossa sanottiin että varastettiin ja tarvitsee tavaraa, menetkö heti lahjoittamaan puolet omaisuudestasi?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ton takia mä en tykkää habosta. Mä vähä aika sit menin manaamaan habbo hotellin yhdel jenkki sivulle.
En oo ollu kauan habos kun tuli pelko et mä menetän rahaa. Ja ainakaan mun vanhemmat ei olis tullu innostumaan.
Mulla oli kaikkee kivaa kamaa, mut sitten mut ryöstettiin. Pidin vähän taukoa habboon ja se tuntui taas kivalta