Tällä palstalla ei ole mitään tekemistä koiramaisten pulinoiden kanssa.
Mitenkäs olisi vaikka Mummojen päiväkahvit tai Riitaryhmän pulinat.
Uusia nimiehdotuksia!
Mitenkäs olisi vaikka Mummojen päiväkahvit tai Riitaryhmän pulinat.
Uusia nimiehdotuksia!
Vastaukset 16
Vanhimmat
tietoviisaat tumpelot?
vaikka se on väännetty rautalangasta moneen kertaan ja suurin piirtein tavattu sinulle palstan olemus.
katso ja ihmettele:
Päästä koira hetkeksi irti ja keskustele muiden koiraihmisten kanssa maailman menosta ja vaikka ihmissuhteista.
onkin, ettei täällä mitään reiluja koiraihmisiä ole vaan riitaisia mummoja. Ei tuollaisia oikeissa koirapiireissä liiku!
Ja toinen juttu: olet jollekin toiselle sitä vääntänyt rautalangasta. rekkaamattomia on satoja täällä.
Taas kuvittelet. Naurettavaa!
milloinkaan kuullut vanhaa sanontaa, että lapset on terveitä kun ne leikkii?
Omat leikkisi menevät valitettavasti jo ahdistuneen mielen piikkiin, eivätkä ne naurata.
..........
Jätä lukematta
..........
mutta en muistaakseni ole pyytänyt sinulta neuvoja.
lue tästä ja lopeta toi hiton ruikutus!!
Päästä koira hetkeksi irti ja keskustele muiden koiraihmisten kanssa maailman menosta ja vaikka ihmissuhteista.
fanja84 on tämän palstan sheriffi.
vaikea lause monille ;)Ehkä pitäisi tavata=
Pääs-tä koi-ra het-kek-si ir-ti ja kes-kus-te-le mui-den koi-ra-ih-mis-ten kans-sa maa-il-man me-nos-ta ja vaik-ka ih-mis-suh-teis-ta.
kaikki osaa tavata jos vaikka rautalankasta vääntäis,,,,,
kyllä on huomattu, jos kirjotat vaikka hyvää päivää, niin voi saada vastauksen : paskaa jauhat valehtelija, ei ole kuule hyvä päivä alkuunkaan, ei sitten ollenkaan, pysyppäs sinä vaan poissa, kun et mistään mitään tiiä jne....:)
http://www.aikakaus.fi/al_koulussa/artikkelipankki/demi.htm
tavaamaan! Nyt vielä suomen kielioppi ja sen jälkeen voit siirtyä opettelemaan englantia.
Mummojen päiväkahvi palsta:), no ainakin minusta vaikuttaa hauskalta paikalta, siksi oli pakko tulla mukaan, pulina-palsta on kyllä ihan hyvä nimi.
oikein hyvin. Kaikkihan täällä toisia tai jotain haukkuu.
Nimiehdotuksesi ovat hyviä! Tuli tässä mieleeni omat vaihdevuosimurheeni mutta osa palstalle kirjoittavista eivät ole vielä vakuuttaneet minua ammatttaidostaan tervys- ym neuvojina joten taidan kuitenkin kääntyä murheeni kanssa kunnalisen arvaamokeskuksen puoleen. HAU HAU (niin saadan jotain koiramasitakin tähän).
http://www.menofem.fi/do.xsp?viewType=viewinfoview&directoryType=menopausecategory&objectType=complextype