Kosmetologi

Elikkä millaista toi opiskelu on kosmetologi puolella? mimmosia ne käytännön jaksot on jne? Kertokaas kokemuksia.. Niin ja pitääkö hankkia muita kirjoja kuin yleisaineen kirjat? kun joka alallahan melkein on ne oman aineen teoriatkin..
Olisin tosi kiitollinen vastauksista!
1315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ihmeen rankkaa.Meillä on 3 alan kirjaa, ei yhtään yleisaineden, saadaan niistä aika paljon monistetita ja sitten vihkoon kirjoitetaan..
Opiskelu sinällään ihan ok, ekoja kertoja kun harjoittelee uusia juttuja vaan pelottaa vähän :P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittava... kirjoitti:

Elikkä millaista toi opiskelu on kosmetologi puolella? mimmosia ne käytännön jaksot on jne? Kertokaas kokemuksia.. Niin ja pitääkö hankkia muita kirjoja kuin yleisaineen kirjat? kun joka alallahan melkein on ne oman aineen teoriatkin..
Olisin tosi kiitollinen vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu