Dokumentoinnin assistentti

Minkähänlaista palkkaa tollanen heebo saa about? ja onko millasta duunia?
2749
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuoksua pölylle ja vanhalle paperille, sehän tossa työssä on hienointa ;)

Äänestä

yleensä he ovat vähemmän koulutettuja, joisskin paikoissa olen nähnyt tradenomia. Jos DI olet, saat 2000, minulle yrittivät 1800, mutten lähtenyt ja sitten maksoivat tuon. Työ oli otettava, koska ei kiinnostanut työttömyys. Oli työn ajan kohtalaisen naurettava olo: paperiin reikiä ja mappiin, print käskyn painamista. Vähän tiedonhallintajärjestelmän käyttöä, acrobat pdffien tekoa eli kaikki asiakkaalle lähtevät dokumentit sähköiseen muotoon. pakettien lähetys ja siihen liittyvät hommat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkkk kirjoitti:

Minkähänlaista palkkaa tollanen heebo saa about? ja onko millasta duunia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu