Tarkoitus olisi lentää ensi kesänä Hahniin ja lähteä siitä asuntoautolla Saksaa kiertämään. Onko kokemuksia
- onko kentällä/lähellä vuorkaamoja
- löytyykö isoja autoja (meitä 6 henkeä)
- mitä vuokraus maksaa (tarkoitus ajella noin 2 viikkoa)
- pitääkö auto varata etukäteen?
- pärjääkö englannilla (saksaa osataan ihan vähän)?
Kiitos etukäteen tiedoista!
Asuntoauton vuokraus
3
2233
Vastaukset
- osta sieltä...
asuntoauto, ajele se kaksi viikkoa ympäri eurooppaa, ajat suomeen ja myyt. Saat matkarahat ja jää muutama tonni plakkariinkin.
- myynnin suhteen
Mutta tuleeko ongelmia siinä, että auton pitäisi olla Suomen talviolosuhteisiin sopiva. Tämä nyt ainakin tuli mieleen.
Jos menee 4 lapsen kanssa koneella Hahniin, siinä ei ole hirveäasti aikaa etsiskellä ostettavaa autoa. Mutta pitää silti ryhtyä selvittelemään asiaa. Onhan tässä aikaa ensi kesään.
- Ciampino
Tämä firma on ainakin aikaisemmin vuokrannut asuntoautoja ja pikkubusseja kentältä. Kannattaa kysyä vaikka nettisivulta en kyllä löytänyt mitään infoa.
http://www.autohaus-weirich.de/de/default.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi5710050Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit126805Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j736105Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?586003Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset114252Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja464140Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus203675Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html2813225Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k582883Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?442388