Rakastan mun poikystävää mut mua hävettää joka kerta sen seurassa ku se on niin juntti. Kaupungillaki tuntuu et kaikki vaa tuijottaa meitä ku kävellään kahestaan. Ja kaupassa se onnistuu nolaamaan ittensä tietämättömyydellään ja kaupunkikokemattomuudellaan. Poikaystäväni ei oo mikään parhaimman näkönenkään.. siis kiinnostaako teitä pojat yleensä hoitaa finnit pois?! Tuntuu et mun poikaystävä on sekä tosi tyhmä että hirveen näkönen.. mut en voi sille mitään et rakastan sitä - sillon ku ollaan kaksin.
Hävettää...!
n i m e t ö n
8702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mun entinen poikakaveri oli aikas säheltäjä. Oltiin kerran kaupassa ja se kaato sellasen korttitelineen ja siinä oli mun säkällä just mun luokkalaisia menossa ohi. En tajuu miten voi moisen kaataa edes. Siinähän on ne liikkuvat pyörät allaki.. :D
Ja kännissä hän moikkaa kaikkia ohikulkioita -.-' Muta silti hän oli niin mukava etten antanut sen häiritä.
Ööö...Mitäs jos hän peseekin kasvot joka päivä...Nimittäin olen poika ja mä pesen kasvot joka päivä ja silti mulla on naama täynnä finnejä...
Vituttaa tollaset tietämätömät kun luulee ettei finnien omistajat pese naamaansa. Mullekin yks sano kerran koulussa, että pese naamas. Voi hitto niin pesenkin aamuin illoin suihkussa. Käytin myös reseptillä saatuja voiteita eikä ne mitenkään auttaneet. Nyt on onneks menneet ohi iän mukana.
Ei mulla ihan täynnä niitä ole, mut kuitenkin on. Ja pesen aamulla ja illalla ja käytän vielä ihonhoitolääkettä. (Jep, ihan lääkettä) Että yritämme tehdä parhaamme asian eteen.
Täts d' truuthe. Siis, ärsyttää nää "finninaama vinetykset". Nämä finnit eivät helpolla lähde, perkeleen noobit. >.
Ensi kerralla, kun käytte kaupoissa, ostat hänelle ihonpuhdistusainetta. Opetat hänet "tavoille" ja autat häntä itseäänkin siinä. Vaikka hän ei sano sitä, luultavasti hän tuntee itsensä huonommaksi finniensä takia.
Mieti, mitä pojassa rakastat. Rakastatko häntä todella, vai oletko vain "riippuvainen" hänen seurastaan, kaavoihin kangistunut?
Jos todella rakastat häntä, ei sinun pitäisi edes miettiä, miltä hän näyttää muiden silmissä. :)
Kuuleppa tyttöseni(eli nimim.nimetön)
Se on semmone juttu että me juntit ollaan katoava luonnonvara kun Suomikin eurooppalaistuu
Nauti meistä vielä kun meitä on sillä pian eli sadan vuoden sisällä me jäädään vähemmistöön :D
Ja kyllä määkin joka aamu/ilta suihkussa pesen naamani ja silti on finnejä joten kais se kuuluu tähän ikään
Kyllähä nuo finnit joskus muaki poikien kasvoilla häiritsee mutta mietippä, kyllä varmaa sullaki on ollu/ tai on finnejä eivät pojat voi nille mitään, ja jos todella raskatat tuota tyyppiä nii anna mennä vaa ja finnit ovat pikku juttu, sehän saattavat hävitä tässä ajan myöt' ja jos suhteen on kestävä ja kestätte toisiltanne kritiikkiä niin voithan mainita tuosta jutusta sille pojalle... tää oli vaan mun mielipide..