FLOPPI USASSA

PARIIIIISII

Paris Hilton julkaisi esikoisalbuminsa vastikaan ja jo nyt sille on annettu raju tuomio. Levy ei myynyt Usassa lähellekään sille annettuja odotuksia, -vain vaivaiset 75 000 kpl ekalla vkolla! Nyt albumia ollaankin jo ristimässä megaflopiksi sillä sen myynnin ei odoteta nousevan paljoakaan. Paris on kokenut jo aiemmin albumiinsa liittyen vastoinkäymisiä.

Ensin hän hylkäsi megahitiksi muodostuneen pussycat dolls-biisin mitä hänelle tarjottiin ja mikä meni sittemmin tyttöryhmän laulamana ykköseksi monissa maissa. Neidon omasta singlestä "stars..." ei tullut samanlaista listasuosikkia. SE on jo pudonnut billboard-listan 100 parhaan biisin viimeiseksi. Toinen vastoinkäyminen sattui kun huomattiin että parisin levyn julkaisupäivänä kauppoihin buukattaisiin myös supertähti ja parisin kamu Christina Aguileran albumi B2B. Paris joutui siirtämään oman levynsä julkaisua koska Chrstina olisi vienyt kaiken huomion!

Ja oikeassa oli,Aguileran albumi oli menestys USASSA ja muualla heti ekalla vkollaa myyden tähän pv:ään mennessä yli 2mil kpl!! pelkästään jenkeissä myynti on joidenkin huhujen mukaan 830 000 kopiota mutta tämä lienee liioittelua rajsutikin....

9

1211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jopa mahd. valheita

      Paris Hilton julkaisi esikoisalbuminsa vastikaan ja jo nyt sille on annettu raju tuomio.
      -> tulkintaa

      ei myynyt Usassa lähellekään sille annettuja odotuksia
      -> oletus, MUTTA ONNEA BILLBOARD 200 -ALBUMILISTAN SIJASTA 6!

      albumia ollaankin jo ristimässä megaflopiksi
      -> oletus

      sen myynnin ei odoteta nousevan paljoakaan
      -> oletus

      Paris on kokenut jo aiemmin albumiinsa liittyen vastoinkäymisiä
      ->tulkintaa

      Paris joutui siirtämään oman levynsä julkaisua koska Chrstina olisi vienyt kaiken huomion!
      -> oletus

      Ja oikeassa oli
      -> oletus

      • itseluin

        keskustelun aloittajan jutun eilen metrossa 100-lehdessä. Pitkälti faktoja ne oli, ihan uutisarvoinen lehti se 100 on:)


    • Totta se on!

      Koko levy on pelkkää paskaa, Parisin lahjat on samaa luokkaa laulajana kuin mitä voidaan päätellä hänen panotaidoistaan taannoisen nettiin levinneen videonsa perusteella. Olemattomat. Olisi laittanut kansivihkoon sisälle kuvan joka on kuin kansi paitsi että jalkojen levittely tapahtuu alasti. Silloin ko. platta olisi voinut olla edes etäisesti mielenkiintoinen. Nykyisellään se vähemmän kiinnostava kuin takkavideon soundtrack.

    • well daaah

      olipa isokin uutinen seuraavaksi kerrotaan varmaan, että vesi on märkää ja maapallo pyörii

    • ..siitä sitte. Ei osaa laulaa livenä, hmmm... lauloikohan edes levyllä?

      • ainakin

        joku musaekspertti joka oli tehny sen kans töitä niin oli sanonu ettei sen ääni oikein riitä livekeikoille, levylläkin sen ääntä oli jotenkin korjailtu ja sille oli ehdotettu laulu- ja tanssitunteja mutta ei kuulemma ollut kiinnostanut.. Näin luin jostakin lehdestä.


    • Nimetön

      Hei!
      En ymmärrä koko Paris Hilton-kohua. Ei hän niin kummoisen näköinen ole. Lähes kaikista Suomen samanikäisistä blondeista saa meikkaamalla ja hiukset laittamalla vähintään yhtä "hyvännäköisiä", varmaan paremmankinnäköisiä.

    • Kutiainen

      Voi perkele näitä turhia julkimoita josta yritetään tehdä isolla rahalla väkisin vielä turhempia julkimoita. Ei tarvi nähdä kun mainoksessa (ja niitä valitettavasti riittää) pätkä P.H:n videota, ja laatta lentää. Onhan tanakkaa tuubaa !!!!

      En ole kriitikko, en muusikko, en yhden musiikksuuntauksen tiukkapipo, vaan henkilö joka pitää MUSIIKISTA Paris Hiltonin PIISIT.

      • hiljaa

        oo sä vaan hiljaa ku mistään mitään et tiiä!!! Paris Hilton on mun mielestä tosi kaunis ja muutenki tosi ihana persoona!!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      124
      7097
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      67
      4865
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      73
      3771
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2904
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      43
      2559
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      24
      1967
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      209
      1495
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1284
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      42
      1095
    10. Läski nainen.

      Epävarmuus ei haittaa. Vaikka se paistaa sinussa syvältä, en aio iskeä heikoimpiin kohtiin, tai rutistaa en läskeistä.
      Ikävä
      58
      962
    Aihe