Tänään sen tein!
Otin pyykkipulveria, ripottelin sitä tiskipöydälle ja altaisiin.Kostutin ja harjasin. Pikkuisen lisää vettä ja pikkuisen lisää harjausta. Huuhtelin ja vedin lastalla kuivaksi.
Eikun peilailemaan omaa kuvaa tiskipöydästä ;)
Tikipöydät kiiltämään
10
2550
Vastaukset
- sini_taivas
Meillä tosin on sen niminen kissa kuin Tiki alias Tipsu ja hänellä ei ole pöytää jota näin kiillottelisin ;)
- åöä
minun yli 20-v. tiskipöytään . Onko vinkkejä ?
- nohnoh
Ruokasooda
tai sitruuna
tai Klorite
tai saippuateräsvilla
jos ei auta, niin vaihda uusi tiskipöytä. - vanhaanki
Ensisn hyvä pesu ja sitten kiillotat autonvahalla, kyllä kiiltää.
- on, eli
seos: vehnäjauhoja, etikkaa ja suolaa. Tee mössö, pese sillä. Määrät pitää kokeilla itse. Lähtee kylpyammekin puhtaaksi sillä, vaikka olis kuin pinttynyt. :)
- Utelias
111
- Hyvinmenee
666
- yhteensä
Hyvinmenee kirjoitti:
666
777,nuo teidän "päivät"
- Hyvinmenee
yhteensä kirjoitti:
777,nuo teidän "päivät"
;))))))))))))))
- mrs shine
http://www.wariotrading.fi/
kyseessä on ympäristöystävällinen puhdistuskivi. maksaa 20 ekee ja on erittäin riittoisaa.
teräshanat eivät ole koskaan olleet kiiltävämmät!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1546856MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny666042Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884589NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074559Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941710- 4031621
- 821419
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441210