Mennään naimisiin. Suomalainen mies 51v ja venäläinen nainen 45v. Suku ja muut toppuuttelee. Me yhdessä ollaan varmoja asiasta.
Hullulta tuntuu että muut tietävisät sen asian paremmnin.
En muuttele päätöksiäni, mutta otan teidän tiedot korviini.
Olen ainakin nyt onnellinen.
Hullulta tuntuu että muut tietävisät sen asian paremmnin.
En muuttele päätöksiäni, mutta otan teidän tiedot korviini.
Olen ainakin nyt onnellinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
epävarma, kun täältä kyselet?
Kukapa ei naimisiin mennessään olisi epävarma?
Onnittelen rakastunutta aloittajaa. Itse en tosin ymmärrä suomalaistakaan naista, kuinka sitten ulkomaalaista?
löytäneeni elämäni rakkauden. Miksi olisin siihen kysellyt muiden mielipiteitä.
satuttavat, jos ei ole yhteistä kieltä millä kommunikoida, voisi ainakin kuvitella toisen olevan onnellinen :/
pidä tiukasti huoli, ettei venäläinen pääse mihinkään rahoihisi käsiksi eikä laita nimeään mihinkään omaisuuttasti tms. koskevaan paperiin. Heihin ei - ikävä kyllä voi täysin luottaa. Ole nyt skarppina! Et kadu sitä!
tekemistä.
Kannattaa se avoiehto tehdä suomalaisenkin naisen kanssa!
miehen :/
kerrottuna myös sinun sukusi estelyn syyt.
joka neljäs avioliitto päättyy - tuskin täällä on niin monta auomalaisvenäläistä liittoa on vielä solmittu!
ps. niinkuin joku tuolla sanoikin, avioehto kannattaa tehdä, vaikka olisi kuuuuuuuuinka rakastunut - sama tietysti pätee jokaiseen avioliittoon jos toisella on entistä, ts. omaa omaisuutta.
Muista että SINÄ eikä sukulaiset päättävät SINUN elämästäsi.
Ei sitä omaa onneaan kannata hukkaan heittää. Onnea vaan teille.