Taas iskivät

Miksi noita viestejä tulee jatkuvasti, jossa meidät kaikki tuomitaan helvettiin, jos emme lakkaa uskomasta maanulkopuoliseen elämään? Jos nyt kristilliseltä kannalta haluaa katsoa, onko se nyt niin paha rikos Jumalaa kohtaan jos uskoo muihin älykkäisiin olenmtoihin, jotka Jumala on mahdollisesti myös luonut? Mitä pahaa siinä on?
2500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varsin kummallisia ovat monet uskovaiset. Jeesuskin nimittäin oli hyvin suurella todennäköisyydellä kotoisin Plejadeilta, tuosta sinisten tähtien rykelmästä. Hän oli maan ulkopuolisesta maailmasta, mutta jäi tänne auttamaan meitä (näkymättömänä tosin).

Sillä planeetalla, mistä Jeesus tuli, kaikki ovat samanlaisia kuin Jeesus itse.

Äänestä
  • jonka mukaa jumala kaikkivaltias loi maailman ja ihmiset sinne seitsemässä päivässä. mut missään raamattussahan ei kerrota ufoista ja harmaista pienistä miehistä tai jostain kirkkaasta valosta joka laskeutui mahollisesti Siinain autiomaahan eräännä yönnä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hihhulit kirjoitti:

Miksi noita viestejä tulee jatkuvasti, jossa meidät kaikki tuomitaan helvettiin, jos emme lakkaa uskomasta maanulkopuoliseen elämään? Jos nyt kristilliseltä kannalta haluaa katsoa, onko se nyt niin paha rikos Jumalaa kohtaan jos uskoo muihin älykkäisiin olenmtoihin, jotka Jumala on mahdollisesti myös luonut? Mitä pahaa siinä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu