susi

Ammuin tuossa eilen suden rynnäkkökiväärillä ja valmistin siitä herkullista riista ruokaa.
4544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

minkämakuista lihaa?

Äänestä

Varmaan hyvää. Tähän tavalliseen koiraan verrattuna mitä koreassa syövät niin luulisi tuovan vaihtelua. Turkista taas saa lämpöisen vaatteen.

Äänestä

tuommoset jotka täällä kirjottelee,ei oo sitten ikänä ampunu edes nahkahaulikolla....

Äänestä

minä ammuin ilveksen toissavuonna, tein siitä riistakeittoa ja sitä on vieläkin. oli hyvää mutta sitkeää. luetaanko ilves riistaksi, sitä en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suden anpuja kirjoitti:

Ammuin tuossa eilen suden rynnäkkökiväärillä ja valmistin siitä herkullista riista ruokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu