tänään: "Jarmo Grönman
Et vastannut kysymykseeni, joten en vastaa sinulle. Ilkka Alava"
Onko tämä oikeasti meidän kaupunginvaltuutettujemme vai pikkukersojen keskustelua??? HALOO
Et vastannut kysymykseeni, joten en vastaa sinulle. Ilkka Alava"
Onko tämä oikeasti meidän kaupunginvaltuutettujemme vai pikkukersojen keskustelua??? HALOO
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mutta sehän oli totta, että Grönman ei vastannut Alavan tuolla samalla palstalla alkuviikosta esittämään aiheelliseen kysymykseen: ollaanko taas ajamassa rkp:n edustajaa kaupunginjohtajaksi.
oli ja on se, että onko tämä valtuutettujen arvoista keskustelua vai jotakin hiekkalaatikkojuttua. Tämäkin paskanjauhanta maksetaan osittain minun veromarkoilla.
Aika lapsellistahan se päätäjien taholta tuollainen keskustelu on, eikä lapsellisuutta vähennä ollenkaan se, että keskustelua käydään julkisesti kaiken kansan näkyvillä, mutta täytyypä muistaa kuitenkin se, että JG nuo lapsellisuudet valtuustossa aloitti lahjoittamalla hameensa pois. Toisaalta keskustelun julkisuus on vain hyvä juttu, koska täten me äänestäjät tiedämme joka hetki sen, että missä oikein mennään.
Innolla jo odottelen aamun Uusimaata, että näkee mitä JG vastaa kun on sen vuoro...
Tänään on jo eilisen huomen. Ei vielä näy Uusimaata eikä vastausta?
Eipä ollut JG keksinyt enää sanottavaa päivän tekstaripalstalle, joten nähtävästi kävi niin, että Alava pisti miehen hiljaiseksi!
Askolantien Naukuniemeläinen taitaa olla todella sairas yksilö. Menisit lääkäriin, ennen kuin on liian myöhäistä.