Keräykset

ovat kyseenalaisia

Esim. kirkon ulkomaanavulle kerätyistä rahoista
menee toimituskuluihni 70%

6

298

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hanne45

      minä häpeän, kuinka tänäpäivänä suomi auttaa liian runsailla euroilla kaikkea mahd. ulkomailla apua tarvitsevia. meidän omat veteraanit ovat keräyksillä saaneet joitakin palveluita!!!!!moni raivasi korpeen pientilan ja usein sekin meni " vasaran alle"heiltä meni nuoruus , terveys ja kuinka moni jäi leskeksi.valtion olisi pitänyt korvata TEILLE runsain mitoin siitä mihin jouduitte ja mitä olette tehneet meidän "tulevien"polvien eteen.

    • Anonyymi

      Kirkon ulkomaan apu on suurin vitsi suurin osa menee herrojen taskuun. Näin oli dokumentissä. Ei saata kolikon kolikkoa mennä oikeaan paikkaan kirkko on tosi ahne ja varas.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sisäpiirin tietoa.
      Kommentoija kirkon tilintarkastajana tai kirjanpitäjänä tekee hän rikoksen, kun levittelee tietojaan somessa.
      Ilmeisesti itsekin kuittaa hyvät rahat.

    • Anonyymi

      Älkää uskoko kaikkea ja auttakaa kotimaan köyhiä lapsiperheitä.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      339
      1976
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1629
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1311
    4. 143
      1158
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1151
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1141
    7. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    8. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      79
      1042
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      962
    10. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      948
    Aihe