Wolf Messing

tyyris taateli

Onko kukaan todistanut Wolf Messingiä huijariksi?

http://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_Messing

Joseph Stalin, Mohandas Gandhi, Sigmund Freud and Albert Einstein mainitaan Wikipediassa ei-epäilijöiksi, miehen kykyjen ihmettelijöiksi.

Omassa kirjassaan "Salattu tietoni (Telepatia elämäntyönä)" WSOY 1966 kertoo vaiheensa ja kirkonkirjanimensä "Wolf Grigorjevits". Ja selkeästi ja rehellisesti ettei tiedä mistä kykynsä johtuu ja että tiede tulee sen vielä selvittämään.

Ja kertoo että helppoa ei ole ollut olemassa noilla kyvyillä.

Onko tämä kaveri jo skeptikkojen toimesta lahdattu vai vieläkö ihmetyttää miehen elinaikaiset touhut?

4

3691

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parhaita netistä koskaan löytämiäni vinkkejä.

      Ansio tästä arvokkaasta viestistä/linkistä kuuluu "tyyriille taatelille".

    • Anonyymi

      Lukekaa hänen kirja salattu tietoni. Saattaapi muuttua kognitiivinen maailmankuva muuttua aika äkkiä

      • Anonyymi

        Paljastatko vähän enemmän siitä, mikä kyseisessä kirjassa on sellaista, joka muuttaa meidän maailmankuvaamme "äkkiä"?


      • Anonyymi

        Minulla oli tuo kirja ja luin sen. Ei siitä mitään ilmennyt! Pelkkää soopaa tyhjän ympärillä. Vein kirjasen kirjaston vaihtohyllyyn ja sille tielleen se katosi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      1369
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      322
      1176
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      993
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      311
      963
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      801
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      131
      800
    7. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      50
      761
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      194
      698
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      605
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      546
    Aihe