Wolf Messing

tyyris taateli

Onko kukaan todistanut Wolf Messingiä huijariksi?

http://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_Messing

Joseph Stalin, Mohandas Gandhi, Sigmund Freud and Albert Einstein mainitaan Wikipediassa ei-epäilijöiksi, miehen kykyjen ihmettelijöiksi.

Omassa kirjassaan "Salattu tietoni (Telepatia elämäntyönä)" WSOY 1966 kertoo vaiheensa ja kirkonkirjanimensä "Wolf Grigorjevits". Ja selkeästi ja rehellisesti ettei tiedä mistä kykynsä johtuu ja että tiede tulee sen vielä selvittämään.

Ja kertoo että helppoa ei ole ollut olemassa noilla kyvyillä.

Onko tämä kaveri jo skeptikkojen toimesta lahdattu vai vieläkö ihmetyttää miehen elinaikaiset touhut?

4

3686

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parhaita netistä koskaan löytämiäni vinkkejä.

      Ansio tästä arvokkaasta viestistä/linkistä kuuluu "tyyriille taatelille".

    • Anonyymi

      Lukekaa hänen kirja salattu tietoni. Saattaapi muuttua kognitiivinen maailmankuva muuttua aika äkkiä

      • Anonyymi

        Paljastatko vähän enemmän siitä, mikä kyseisessä kirjassa on sellaista, joka muuttaa meidän maailmankuvaamme "äkkiä"?


      • Anonyymi

        Minulla oli tuo kirja ja luin sen. Ei siitä mitään ilmennyt! Pelkkää soopaa tyhjän ympärillä. Vein kirjasen kirjaston vaihtohyllyyn ja sille tielleen se katosi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      190
      1746
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      906
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      39
      902
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      811
    5. 60
      668
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      561
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      546
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      36
      531
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      21
      527
    Aihe