Tuhopolttajan velkavankeus

Vaikka vielä ei olekkaan kerrottu miten paljon Porvoon tuhopolttaja joutuu korvauksia maksaamaan,se varmasti tulee olemaan sellainen summa,josta hän ei koko elämänsä aikana selviä.Täytyis olla miljonääri,korvatakseen moiset vauriot.Synkkä on pojan tulevaisuus.En puolustele tekoaan mitenkään.
2403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voinut olla rakentaa kirkkoa uudestaan

Äänestä
  • Lapsuudenystävä vetäisi 19-vuotiaana humalassa, ei mitään muistikuvia, teollisuushallin tuleen. Korvaussummaksi tuli silloiseen markka aikaan miljoonia. Pari vuotta kärvisteli suomessa, kunnes totes, että pakko lähteä. Nyt jo 15 vuotta ulkomailla töissä, suomessa kyl kämppä, mutta mitään ei voi omistaa.

    Eli ei niin paha reppuhommiin vaan, jos noin huono "säkä" kävis. Tässäkin voisin mainita, että kunnon kaveri on. Ei mitään kärhämää virkavallan kanssa ole ollut sen jälkeen, vain tuo yksi "musta lauantai".

    PS. Tienaa mulkku viel ainakin 4 kertaa enemmän ku minä. Tuu Pekka morjenstaa, jos luet tän ;) .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


loppu-ikä kirjoitti:

Vaikka vielä ei olekkaan kerrottu miten paljon Porvoon tuhopolttaja joutuu korvauksia maksaamaan,se varmasti tulee olemaan sellainen summa,josta hän ei koko elämänsä aikana selviä.Täytyis olla miljonääri,korvatakseen moiset vauriot.Synkkä on pojan tulevaisuus.En puolustele tekoaan mitenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu