Elikkäs tuli syötyä jälkiehkäsypilleri tos kuun alussa. Seuraavat kuukautiset tuli ihan normaalisti mut nyt niistäkään ei ole kuin pari viikkoa ja on tullut veristä vuotoa pienes määrin. Voiko tää johtua tuosta pillerin ottamisesta vai mistähän olis kysymys..? Itellä herää pelko että pilleri ei olekaan toiminut...
Jälkiehkäsypillerin vaikutus
Terli
1219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tiputteluvuoto kuuluu NorLevon mahdollisiin sivuoireisiin. Itse olen kolmet pillerit ottanut ja viimeisimmällä kerralla kuukautiset siirtyivät kolmella päivällä eteenpäin. Tottakai pillerit ovat toimineet. NorLevo vaikuttaa vielä kolmenkin päivän jälkeen otettuna n. 70% todennäköisyydellä ja jos olet ottanut ne 24h aikana, ne ovat toimineet varmasti. Älä huoli. Voithan aina tehdä testin parin viikon kuluttua ja varmistua.