ajatus sinulle

soitan sinulle aamutuimaan rakkaudensäveliä

kuuntele , ajatus niiden kera ilmoille kajahtaa

ajatuksen rakkauden tunnustuksen säveliksi muotoilen

eihän hukkaani laukuni lennä

ota ajatus ilmasta kiinni
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kiitos

Äänestä

ja kuoren sisällä:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Murmeli " kirjoitti:

soitan sinulle aamutuimaan rakkaudensäveliä

kuuntele , ajatus niiden kera ilmoille kajahtaa

ajatuksen rakkauden tunnustuksen säveliksi muotoilen

eihän hukkaani laukuni lennä

ota ajatus ilmasta kiinni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu