Wimbledonin tennikseen 2003

Hei

Kertokaa onko kukaan käynyt Wimbledonin tennisotteluissa itse järjestäen. Mitä kautta kannattaa kysellä lippuja?? Hintoja??? Vinkkejä???
1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kesällä 2000 olin Lontoossa turnauksen alkupäivien aikana. Silloin menin metrolla lähimmälle asemalle paria tuntia ennen ovilipunmyynnin aloittamista (paikalla n. klo 9). Jono itse myyntipisteeseen oli toista kilometriä, mutta vaiva palkittiin ja pääsin sisälle jo puolen päivän tietämillä.
Aluelippu maksoi muistaakseni n. 20 £ ja sillä pääsi kaikkialle muualle, paitsi kahdelle suurimmalle erilliselle areenalle.
Jos on kiinnostunut istumaan myös ykkös- ja keskuskentällä ja malttaa jonottaa, alueen sisällä on lipunmyyntipiste näille kentille niiden ihmisten tilalle, jotka ovat jo poistuneet.
Hauskaa matkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rippilahjaksi kirjoitti:

Hei

Kertokaa onko kukaan käynyt Wimbledonin tennisotteluissa itse järjestäen. Mitä kautta kannattaa kysellä lippuja?? Hintoja??? Vinkkejä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu