Voiko

tulla hyvä perjantai-ilta jos heti aamulla menee kaikki pieleen?
Aloitin aamuni kahvinkeitolla, mutta unohdin laittaa kahvia siihen suodatinosastoon. Keitin puhisi ja tuhisi, ihan kuin se olisi ilkkunut mulle. Taisin jotakin vastatakkin sille?
Sitkeyteni ansiosta sain kahvin valmiiksi. Eikun juomaan. En juonut kuitenkaan mukiani tyhjäksi, vaan kaadoin lopun vc:n pönttöön. Sinne se meni lusikka mukana pkle. Lusikka sai kyytiä roskapönttöön. Siksi, että jos olisin sen pessyt, niin joka kerta lusikkaa suuhuni pistäessä olisin muistanut tämän, hyi

Miten oma aamusi lähti liikkeelle?
141032
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

aamu alkaiskin niin lopussa kiitos seisoo..tai jotain :o)) tuo on vaa huonoo tuurii..tekevälle sattuu ja niin poispäin..mut ootas ko päivä vanhenee ni mieliki kohenee :o)

Äänestä
  • Ei pohjasta ole muuta tietä kuin ylös :))

    Äänestä

Eilen päättyi suhteeni mieheen, josta todella välitän, mutta kun.. näyttää olevan yksipuolista. Vaikka toinen kuinka lateli kauniita sanoja, niin eipä näkynyt käytännössä. Eipä löytynyt aikaa golffailulta ja töiltä. Eli tällaista täällä.. Helpottiko jo omaa oloasi? Ja ei sitten kommentteja siitä, että jonakin päivänä vastaan tulee se oikea yksilö. Olen kuullut tuota kommenttia elämässäni niin usein, että se pursuaa jo korvista ulos.

Äänestä

aamu lähti käyntiin..niinhän ne aina. Tavalla tai toisella.

Kahlasin hetken kaukosäädinviidakossa ja sain muutaman laatusanan jälkeen aikaan kuvan televisoon..JEEEEEEEEEE.

Mieleni oli hyvä eilen tekemäni vierailuhetken jälkeen *hymyilee* Kiitos Vuffelle..

Olen nauttinut aamuteen hyvässä seurassa, ulkona auringon paisteessa.

Nyt juuri mietin menisinkö takaisin ulos vai tuohon sängylle rapsuttelemaan karvaisia uroksia..yksi heistä hieman vähemmän karvainen.

Äänestä

lähti.Poika lähti aamulla kouluun,ei siinä mitään kaikki ok.Hetken päästä soi känny:pyörä varastettu.Vajaa 3kk käytössä ollut uusi pyörä maksoi lähes 400 euroa.Vaijerilukolla etupyörästä kiinni telineessä.Vaijeri katkaistu.Nopeita ja röyhkeitä ovat,varmaan seuraavat milloin on sopiva tilaisuus koska oli katkaisu välineet mukana.

Äänestä

Hoksasin netistä erään luontaistuotteen, josta on varmasti minulle apua, isäni soitti kivan puhelun ja päänsärkykin alkoi vasta kauppaan kävellessäni;)

Äänestä

Mitä mainioin perjantai-ilta tulossa... jos kaikki mokat ja virheet, joiden määrä/päivä on vakio, on tullut hoidettua heti aamusta ;D
Se on paras tapa!

Itselläni aamu alkoi jo eilen illalla... ihan hyvä aamu - vähän väsyttää...

Äänestä

Tavalliseen tapaan. Ihan suht virkeänä vielä heräsin. Kahvinkeittokin onnistui.

Niskat vähän meinaa jumittaa. Tehnyt liikaa tuunia koneella. Kyllä tämä tästä.

Parempaa päivän jatkoa :D

Äänestä
  • kädet suoraan sivulle __O__
    kädet koukkuun, kämmenet pään taakse
    Taivuta päätä eteen- ja alaspäin
    v e n y t ä

    ja uusiksi koko sarja (pari kertaa...)

    Lopuksi [_]?

    Toimiiko?

    Äänestä

  • Mysteriet kirjoitti:

    kädet suoraan sivulle __O__
    kädet koukkuun, kämmenet pään taakse
    Taivuta päätä eteen- ja alaspäin
    v e n y t ä

    ja uusiksi koko sarja (pari kertaa...)

    Lopuksi [_]?

    Toimiiko?

    Uh. Äh, puh. venytän... noin... toinen sarja vielä.... juu. tuntuu jo paremmalta.

    Kiitos :D

    Otan kohta uusiksi taas. Jopa vaan alkaa taas veri kiertää..

    Äänestä

Kello kohta puoli ykstoista illalla ja palstalaisilla kaikki hyvin :) Taitaa Felixman jo nukkua :)

Syksyä on, juu..

Äänestä
  • tekis? Ai, niin "tytöt" nukkuvat vielä, hih!
    Minäpä menen ja kutitan niitä. Mutta mistä? :)
    No, korvanlehden nipukasta tietysti ja uskaltaiskohan? Joo, pikkuvarpaasta, HiHihii....

    Jaa, että miksikö keikun tähän aikaan?
    Olen lähdössä toiseen kaupunkiin vaateostoksille.

    Mukavaa lauantaita kaikille, hymyillään kun tavataan :)

    Äänestä

  • Felixman kirjoitti:

    tekis? Ai, niin "tytöt" nukkuvat vielä, hih!
    Minäpä menen ja kutitan niitä. Mutta mistä? :)
    No, korvanlehden nipukasta tietysti ja uskaltaiskohan? Joo, pikkuvarpaasta, HiHihii....

    Jaa, että miksikö keikun tähän aikaan?
    Olen lähdössä toiseen kaupunkiin vaateostoksille.

    Mukavaa lauantaita kaikille, hymyillään kun tavataan :)

    tässä sulle hymy...

    Äänestä

Voiko tulla huono torstai-ilta, ku alko heti aamusta mättämään. Tavallisesti kello herättää 04.30 ja minähän tietty nukuin pommiin! Heräsin 5.15 ja tuli julmettu kiire töihin.
Kun sit pääsin töihin ja olin saanu auton lastattua ja ajettua purkupaikalle, ni jopas jotakin, melki joka toinen halawatun margariini paketti rikki lavan reunasta, ne kun kone oli tehtailla pakannut väärin! Otti päähän ihan vähän vaan...
Sitte olin saanu haettua toisen kuorman ja peruutettua laituriin ja aattelin pompata pois, ni eikö saakeli alkanu sen päivänen suhina, et ekana oli katottava, laskeeko ajoneuvon roiskeläpät alas, jos sielt meni palkeet. Ei menny palkeet ajoneuvosta, mut penkistä kyllä. Siin sitte istua törötin aika matalalla..
Noh.., sit kävin hakees sellasii julmetun suuria teräs kontteja ja tälläsin ne kyytiin. Ni eikö halavattu ennen liikennevaloja mun eteen koukannu valkealla Camryllaan joku herrasmies ja tälläs samantein jarrut kiinni, niin tälläsin minäkin ja saatatte kuvitella mikä kolina siel takana kävi! Olin varma et ne pystit tulee seinän läpi! Nirhas kyllä seinään ihan kivan vekin, muttei kuitenkaan läpi tullu.
Viimestä kuormaa viedessäni, maltillisesti peruutin laituriin, mut kaikesta jo perin juurin tympääntyneenä epähuomiossani nostin kytkintä turhan rankasti, no sehän nikotteli ja viimen tukehtu ja meni aika vauhdilla siihen laituriin. Onneks olin muutenki jo melki siin kii, ettei sillai ENÄÄ tullu vahinkoo.
Aattelin siin kaiken kokeneena, miten ikinä pomol uskallan soitta. Soitin ja kyl hän sen ymmärsi. Mä nimittäin ens sanoikseni kysyin antaaks hän mul potkut, jos kerron eräästä tapauksesta. Nauro ja sano, et juu kuukauden päästä saat potkut. Sillon nimittäin on lomat lusmuiltu ja multa loppuu hommat.
Kun siin sit kotti iltasella viimein pääsin, aattelin uskallanko omal autol edes kotti ajaa, jos kumminki onnistun jossakin taas...
Hyvin tuli reitti kotti ja ku vaaka tasoon pääsin, ni se oli keskimäärin 2 min, ku 'lähti taju.'

Oli siis elämäni kamalin päivä, perjantai sitte meniki ihan hyvin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Felixman kirjoitti:

tulla hyvä perjantai-ilta jos heti aamulla menee kaikki pieleen?
Aloitin aamuni kahvinkeitolla, mutta unohdin laittaa kahvia siihen suodatinosastoon. Keitin puhisi ja tuhisi, ihan kuin se olisi ilkkunut mulle. Taisin jotakin vastatakkin sille?
Sitkeyteni ansiosta sain kahvin valmiiksi. Eikun juomaan. En juonut kuitenkaan mukiani tyhjäksi, vaan kaadoin lopun vc:n pönttöön. Sinne se meni lusikka mukana pkle. Lusikka sai kyytiä roskapönttöön. Siksi, että jos olisin sen pessyt, niin joka kerta lusikkaa suuhuni pistäessä olisin muistanut tämän, hyi

Miten oma aamusi lähti liikkeelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu