Pojille/miehille/miehenaluille

Miksi teistä on niin hirveän noloa, jos muija ostaa siteitä, kun käytte kaupassa? Siinähän ne siteet menee muiden ostosten lomassa enkä usko, että kukaan kiinnittää huomiota edes koko asiaan - normaali ostos.

Oma aikuinen mieheni kommentoi heti, kun laitoin paketin kärryihin "mä tommosia kehtaa ostaa". Että otti päähän moinen lapsellisuus :p se, että hän maksaa/ostaa niitä ei kai suinkaan tarkoita, että hän myös käyttäisi niitä?
121474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos aikuisen miehesi mielestä on noloa ostaa siteitä, tarkoittaako se sitä että KAIKISTA miehistä se olisi noloa?

Mielenkiintoista.

Kertoisitko lisää miehestäsi, hänen luonteestaan, harrastuksistaan, lempiruoasta ja lempijuomista sun muusta. Siten saamme kuulla lisää mitä kaikkea ME miehet olemme/teemme/pidämme. Koska eihän miehet mitenkään voi olla yksilöitä.... eihän...

Äänestä
  • Ihmettelen myös kirjoittajan motiivia kysellä moista koska kyllä minä sekä muut miehet ostavat paikallisesta esim.prismasta mitä ostolistassa lukee mukaanlukien siteet tai tamponít. Eikä vaimonikaan kakistele esim.katsella kaupassa ns.miestenlehtiä ja laittaa tarpeen mukaan ostoskärryyn.Mistä päin Suomea löytyy näin häveliästä sakkia,ei kai vaan taas jostain lestadiolaisalueelta?

    Äänestä

  • Justus kirjoitti:

    Ihmettelen myös kirjoittajan motiivia kysellä moista koska kyllä minä sekä muut miehet ostavat paikallisesta esim.prismasta mitä ostolistassa lukee mukaanlukien siteet tai tamponít. Eikä vaimonikaan kakistele esim.katsella kaupassa ns.miestenlehtiä ja laittaa tarpeen mukaan ostoskärryyn.Mistä päin Suomea löytyy näin häveliästä sakkia,ei kai vaan taas jostain lestadiolaisalueelta?

    Ehkäpä "Kummastuneen" olisi pitänyt osoittaa kysymyksensä miehelleen, eikä laittaa tänne utelua.

    Kysyisi suoraan (ilmeisesti nössöltä) mieheltään missä mättää, kun ei uskalla terveyssiteitä ostaa. Kuten Kummastunut itsekin totesi, eipä kukaan oleta miehen itselleen niitä ostavana.

    Tästäpä pääsemme perimmäisen kysymyksen äärelle, joka nimenomaan on: Mikä vaivaa Kummastuneen aikuista miestä?

    Äänestä

jää muuten multakin ostamatta. En mä tiedä ,ei kai sitä ny perkele kehtaa... se on jotenkin niin noloa/nöyryyttävää ja sitte miettiii että mitä se myyjäkin ajattelee. Ja sitte kuitenkin tulee joku ihme scenaario että se lukulaite ei suostu lukeen sitä ja sitte myyjä rupee kyseleen sen hintaa muilta myyjiltä(samalla kun oma naamaa alkaa sävy sävyltä muuttumaan yhä punasemmaksi)... Ei perkele,ei. EI.

Äänestä
  • No mitäpä se myyjä nyt ajattelisi jos mies ostaa terveyssiteitä?

    Koitetaanpa hetkiseksi asettua tavallisen kaupan kassahenkilön pään sisään. Kassalle tulee mies ja ostaa paketin terveyssiteitä. Jos kaupassa on ruuhka-aika, kassahenkilö ei uhraa ajatustakaan terveyssiteitä ostavalle miehelle, koska siinä ei ole mitään omituista/hävettävää/noloa.

    Jos kassahenkilöllä aikaa miettiä asiakkaan ostoksia, hän todennäköisimmin ajattelee miehen ostavan siteitä vaimolleen/tyttöystävälleen. Todella kauheaa, eikö.

    Jos mies todellakin nolostuu terveyssiteiden/tamponien ostamisesta, täytyy miehen olla melkoisen estynyt persoona, joka varmaan harrastaa seksiäkin pimeässä ettei ala nolottamaan.

    Niin, tämä on rankkaa vittuilua, ei saa suuttua...

    Äänestä

Joo tosi aikuinen toi sun mies..

Äänestä

aikaisemmat miesystäväni ovat hävenneet ostaa siteitä ja jopa kieltäytyneet siitä.. osa miehistä ollut alle 18-vuotiaita, osa jo 3kymppisiä.

Äänestä
  • No, mitä sinä sitä täällä itket. Jos jotain pitää pohtia, mieti vaikkapa omaa miesmakuasi.

    Äänestä

  • Speden Henki Vetten Päällä kirjoitti:

    No, mitä sinä sitä täällä itket. Jos jotain pitää pohtia, mieti vaikkapa omaa miesmakuasi.

    on siis vikaa, jos olen sattumalta rakastunut miehiin, jotka eivät kehtaa siteitä tms. ostaa?
    Sorry, ei ole kovin usein tullut treffeillä tentattua, että "kai sä kehtaat ostaa mulle kaupasta siteitä?"

    Äänestä

  • Kummastunut kirjoitti:

    on siis vikaa, jos olen sattumalta rakastunut miehiin, jotka eivät kehtaa siteitä tms. ostaa?
    Sorry, ei ole kovin usein tullut treffeillä tentattua, että "kai sä kehtaat ostaa mulle kaupasta siteitä?"

    Ehkäpä sietäisi moista harkita. Eipähän sun tarvitsisi sitten tulla tänne enää itkemään, että miksi "kaikki" miehet ei osaa/uskalla/kehtaa ostaa siteitä sulle.

    Äänestä

monelle vaikea paikka noin puolijulkisesti antaa ymmärtää, että tuntee, seurustelee tai on jopa naimisissa sukukypsän naisen kanssa...

huoh...

Äänestä

hey come on!! aika naurettavaa sotii jostai tortturäteistä! ihan sama kehtaako se äijä ostaa niitä tortturättejä vai ei? tai miks ei ne muijat ite niitä osta!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kummastunut kirjoitti:

Miksi teistä on niin hirveän noloa, jos muija ostaa siteitä, kun käytte kaupassa? Siinähän ne siteet menee muiden ostosten lomassa enkä usko, että kukaan kiinnittää huomiota edes koko asiaan - normaali ostos.

Oma aikuinen mieheni kommentoi heti, kun laitoin paketin kärryihin "mä tommosia kehtaa ostaa". Että otti päähän moinen lapsellisuus :p se, että hän maksaa/ostaa niitä ei kai suinkaan tarkoita, että hän myös käyttäisi niitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu