Oli aikakin.

http://stoptcpa.tk on päivitetty. Lisää tavaraa tulee sitä mukaa kun.

Tällä hetkellä tarjolla suomenkieliset selvitykset Microsoftin Palladium-FAQ:sta ja Gatesin asiaa käsittelevästä emailista, samoin pieni dokumentti joka näyttää TCPA-ympäristön käynnistyksen.

Life is free or not life.
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä ole uutta tullut vastaan. Etenkään Palladiumista. TCPA:stä ole lueskellut tuolta trustedcomputing.org sivustolta ja kertaillut sen puolen speksejä ihan noin muistin virkistämiseksi.

Äänestä
  • Siinä mielessä, että minä kun kuvittelin että mulla on tuo tiedonhakutaito kokonaan kadonnut... mikkis ei mitenkään ylitsevuotavaa tietotulvaa ole Palladiumista tarjonnut.

    Noh, hyvää uutta vuotta sitten.

    Äänestä

..että 2.1 ei ole hienonpi kuin aikaisempi on väärässä
voiko sinne SIIS lähettää sivun tai mielipiteen lähettämällä
viestin siihen operaosoitteeseen. Ketä noi jäsenet on
käsi ja jalka? Mutta monta sivua siellä oli kyllä.
kait siteen VASTUSTAJIA ON AINAKIN sivujen määrä
KERTAA KAKSI. Mutta nehän vain YRITTÄÄ saada sitä
pakolliseksi. YRITTÄÄ.. Todellakin tämä aihe on
ajankohtainen SUOMEN mittakaavassa vasta joskus
vuonna sitten mutta piru vie se on nyt ajankohtainen
koko MAAILMASSA. Eihän pakkoa ole joten voit itse
alkaa vetämään piuhoja naapurin koneeseen jo nyt.
Tää pallailee taas ku koneita on näkyvillä.

KYSYNKI: kuka ja mikä on se vaihtoehto?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bits© kirjoitti:

http://stoptcpa.tk on päivitetty. Lisää tavaraa tulee sitä mukaa kun.

Tällä hetkellä tarjolla suomenkieliset selvitykset Microsoftin Palladium-FAQ:sta ja Gatesin asiaa käsittelevästä emailista, samoin pieni dokumentti joka näyttää TCPA-ympäristön käynnistyksen.

Life is free or not life.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu