"Päällekkäisten järjestelmien ylläpito on kallista. Oli siirtymäpäivä mikä tahansa, osa tv-katsojista jättää laitehankinnan joka tapauksessa viime tippaan".
Eli on aina olemassa känkkäränkkiä ja vastarannankiiskiä jotka vastustavat ihan siitä ilosta että kuulevat oman äänensä tai voivat lukea oman kirjoituksensa nettifoorumilta. Kukaan ei voi väittää, etteikö siirtymäaika olisi tarpeeksi pitkä. Ei kukaan.
Totuus
Harri Pursiaista lainaten
2
211
Vastaukset
- perus juntti
vastustaa periaatteen vuoksi, milloin mistäkin kuten eu:hun liittyminen, samoin Natoon. Kaikki uudistukset ovat junttikansalle liikaa ja periaatteessa pitää vastustaa vaikka ei edes tiedä miksi ja mitä varten? On vain mahtavaa olla vastarannan kiiski ja olla eri mieltä mutta ei auta...osta digi tai myy telkkari pois.
Siirtymäajan idea pitäisi olla, että sinä aikana kuluttajat voisivat uusia televisionsa ja laitteistonsa normaalin syksin mukaan. Kaapeliin ei edes ole tullut digi-televisioita (Ne Äijälän mainitsemat kolme mallia eivät tee kesää).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli349198"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn273666Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi432214Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1042051Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on171870Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait121475Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.241298- 711187
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen168886- 67825