Mitä luulette bb-friikit?

Melkoisen räväkkä alku ollu tänä vuonna tuolla bb-talossa, ainakin kun viime vuoteen vertaa. Onkohan odotettavissa roisia menoa jatkossakin ulkomaisten esikuvien mukaisesti vai hyytyykö porukka kun aikaa kuluu?
3413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomessa tuskin uskalletaan kukkahattutätien pelossa (noistahan on merkkejä subin foorumilla) jatkaa ihan yhtä roisilla linjalla, aivan varmasti meno hyytyy tuon takia.

Äänestä

Meno hyytyy, koska vilkkaimmat ja räväkimmät äänestetään pois heti kun mahdollista.

Jäljelle jää sitten vähän vähemmän ärsyttäviä, mutta samalla väistämättä myös tylsempiä, kilpailijoita.

Eli tylsää sohvalla makoilua on loppuvaiheessa tiedossa, valitettavasti.

Äänestä
  • Suomen kansalla on taipumus äänestää pois ne räväkimmät sillä perusteella että ne ärsyttää. Esimerkkinä esim. se että niin monet näyttää haluavan Mirkan pois, vaikka Mirka on bb:lle formaattina melkoinen timantti. Suuri yleisö ei tajua ohjelman luonnetta ja mikä sille oikeasti olisi hyväksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuin käy myöhemmin kirjoitti:

Melkoisen räväkkä alku ollu tänä vuonna tuolla bb-talossa, ainakin kun viime vuoteen vertaa. Onkohan odotettavissa roisia menoa jatkossakin ulkomaisten esikuvien mukaisesti vai hyytyykö porukka kun aikaa kuluu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu