java

pystyykö java asetukset päivittämään? miten?
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainakin java.comista haettu ja asennettu java osaa päivittää itse itsensä

Äänestä

Ohjauspaneelista löytyy semmoinen "höyryävä kahvikuppi" Java Control Panel.
Sitä tuplaklikkaamalla avautuu Javan paneeli.
Update-välilehdellä voi määritellä päivitysten asetukset.
En nyt jaksa niistä sen enempää kirjoittaa.

Itselläni ei ole automaattipäivitystä päällä, vaan tarkistan joskus java.comista onko uutta versiota ilmestynyt (2-4 kertaa vuodessa).
Poistan vanhan ja asennan uuden.
Vanhan poisto ei ole välttämätöntä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vavava kirjoitti:

pystyykö java asetukset päivittämään? miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu