olen hankkimassa turbo passattia vm97-99 ja haluaisin tietää millainen peli auto on kestävyydeltään ja mitä lapsenvikoja autossa on ja tietenkin kaikkea mahdollista.kiitoksia vastauksista!
passat 1.8t
juselius
1577
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Etupäätä kun katselet, niin sieltä löytyy niveliä muistaakseni 14kpl.. Niiden historialla on tapana päättyä viimeistään 200000km kohdalla. Se on se Passatin heikkous, eikä sitä kukaan kiistä. Muuten kyllä hyvä ja turvallinen auto..
Ja on kai niissä jotain pientä, esim. penkinlämmittimien vastukset, jotka katkeavat jos polvella astuu penkille.
Myös ovivalokytkimet reistailevat, josta johtuen kauko-ohjattu keskuslukko alkaa elää omaa elämäänsä.. Ovivalokytkin on lukkomekanismin sisään rakennettu, josta johtuen hintaa tulee n, 170€..
Nuo asiat kun tarkistaa, niin eiköhän se aika varma ostos ole.