Gallup

tässä galluppi kaikille halukkaille:

1) Mitä työtä teet?

2) Oletko tyytyväinen työhösi (hyvät ja huonot puolet)?

3) Haluaisitko työskennellä toisessa ammatissa jos olisi mahdollisuus? Jos vastasit kyllä niin missä?

Kiitos vastauksista:)
6591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

1) Sairaanhoitaja

2) Hyvät puolet: Hyvä palkka, komeat kandit, helppo ja leppoisa työ
Huonot puolet: En oikein keksi

3) En haluaisi tehdä muuta työtä. Olen tyytyväinen nykyiseen työhöni ja suureen palkkaani.

Äänestä

1) Sairaanhoitaja teho-osastolla

2) Olen työhöni ja työnkuvaani tyytyväinen; työolot ja palkka ovatkin sitten asia ihan erikseen ;)

Hyvät puolet: Haastava työ, jossa nopeasti vaihtuvia tilanteina, (välillä kerkii naputtelemaan "suoli24:lla" ja välillä juostaan ympäriinsä kuin hajonnut varpusparvi), teknisiä vempaimia, itsenäistä ajattelua vaativaa nippelinappeli-säätöä ja potilaistani pidän myös 87%:sti ;)

Huonot puolet: Kärttyisiä keski-ikäisiä naislääkäreitä (missä ne komeat kandit on?!!? meillä on vaan niitä täti-tohtoreita, irstaita vanhoja setiä tai sitten välillä joku esipubertiteetista kärsivä änkyttävä ressukka sairaalalääkäri =)), palkka huono (peruspalkalla ei pärjää, mutta onneksi mulla ei ole omaa elämää niin voin tehdä öitä ja vkonloppuja henkenipitimiksi), työni on melko itsenäistä niin ei ole työkavereistakaan mitään valittamista, hieman voisi nurista huonosta sijaistilanteesta.

3) Jep, puutarhurina =)

Äänestä

1. Hammashoitaja yksityisellä

2. Kyllä, sain töitä ennenkuin edes kerkesin valmistua

HIrvee kiire kokoajan. Hyvä jos vessassa ehtii käydä, muuten olen tyytyväinen.

3. Ehkä joskus vaihdan kokonaan alaa. Haaveena edelleen opettajan ammatti(!!)

Äänestä

1) lastenohjaaja
2) olen tyytyväinen ja hyviä puolia: ei kiirettä, kivat työkaverit, suht. itsenäistä hommaa

huono puoli ikä alkaa kohta haittaavan (50v selkävaivaa ja alle kouluikäiset lapset)
3)käsityönopettaja, askartelunohjaaja,( ovat tulevaisuuden haaveita )

Äänestä

1. Työskentelen aluepäällikkönä eräässä terveydenhuoltoalan tarvikkeita ja laitteita myyvässä firmassa.
2. Erittäin tyytyväinen. Aikaisemmin minulla oli virka terveydenhoitajana. Hyvät puolet oma vapaus suunnitella työpäivät, liikkuva työ, huomattavasti parempi kiinteä kk-palkka (ei siis provikka). Huonoa se, että työkavereita ei paljoa näe. Heidät tosin saa puhelimella kiinni.
3. Ehkä voisin joskus palata terkkarin töihin, mutta palkkaus täytyy siihen mennessä saada oikealle tasolle!

Äänestä

1 Sairaanhoitaja
2 En ole, yhtään hyvää puolta en oikeasti löydä. Homma on suoraan pe.....tä.
3 Ehdottomasti haluaisin tehdä ihan mitä tahansa muuta työtä, melkein kaikki muu olisi todennäköisesti mielekkäämpää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:)........ kirjoitti:

tässä galluppi kaikille halukkaille:

1) Mitä työtä teet?

2) Oletko tyytyväinen työhösi (hyvät ja huonot puolet)?

3) Haluaisitko työskennellä toisessa ammatissa jos olisi mahdollisuus? Jos vastasit kyllä niin missä?

Kiitos vastauksista:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu