Mitä mieltä

olette

yleensä jalkapalloa pelaavista naisista? Erityisesti poikien/miesten kommentit ovat erittäin tervetulleita :) Itse aloitin lajin vasta vähän myöhemmällä iällä, mutta olen viihtynyt ihan käsittämättömän hyvin. Joukkueessa on tosi hyvä henki ja harjoituksiin on aina mukava mennä, vaikka päivän jälkeen väsyttäisikin. Ja kunto&taidot ovat kasvaneet siinä sivussa melkein kuin huomaamatta :) Sen olen kyllä huomannut, että pojat eivät yleensä ole olleet kovin ilahtuneita kuullessaan harrastuksestani... Missä vika? Eikö tyttö saa menestyä? Mitä te oikein pelkäätte? Kertokoon ken tietää!

2

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • visa-j

      tämän palstan kirjoituksiin (mm. Calle)

    • Ei ennakkoluuloille!

      Fuutaajanaiset ovat samanlaisia naisia siinä missä muutkin naiset.
      Pojilla on se ongelma tyttöjen kanssa, että kun tulee vastaan itsevarma tyttö joka osaa päättää omista asioistaan, jolla omat mielipiteensä ja jolla on oma vahva kaveripiiri(niinkuin pojilla on) pojat usein pelästyvät, ja yleensä futaajatytöt ovat juuri tällaisia.
      Tiedän kokemuksesta, koska tyttäreni pelannut 8 vuotta ikäluokkansa huipulla ja siinä sivussa olen myös tutustunut tyttäreni pelikavereihin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      2076
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      75
      1384
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      13
      1119
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      103
      1019
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      94
      946
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      107
      792
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      49
      649
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      564
    9. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      248
      532
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      56
      527
    Aihe