"Christina Aguilera is too classy"
http://www.hollywoodrag.com/index.php?/weblog/comments2/christina_aguilera_is_too_classy/
VMA kuvia ja video!
15
754
Vastaukset
- särähtää korvaan!
Christina on ulkoisesti ja musiikillisesti upea! Mutta ylilaulaminen särähtää korvaan... :(
tosin kai se sallitaan poptähdille - Erizo
Ensinäkin; tänään on VMA uusinta MTV:llä klo 14! Nyt, kun kyse on ns."2.kierroksesta", voi jotkin kuvakulmat yms. olla muutettuja live-lähetykseen verrattuna.
Mutta itse asiaan. Hieno kommentti Chrstinan esityksestä alla:
---
Christina Aguilera – Hänen paluunsa VMA:ssa osoitti jälleen kerran, että tällä tytöllä on yli-inhimilliset laulutaidot ja että hän on yhä omaa luokkaansa. Christina oli tarpeeksi fiksu tajutakseen, ettei hän tarvinnut pyrotekniikkaa tai muuta lavakikkailua, vaan Christina kajautti kauniin balladin ja sai ihmiset osoittamaan suosiota seisaalleen.
Lähde:
http://abcnews.go.com/Entertainment/story?id=2383840&page=1
Alkuperäinen teksti:
Christina Aguilera — Her return to the VMAs proved once and for all that the girl has superhuman vocal prowess and is in a league of her own. Smart enough to realize that she did not need pyrotechnics or stage wizardry, Christina belted a beautiful ballad and got a standing ovation.- Hippo
Katsoin Christinan Hurt-esityksen uudelleen. Ei se enää niin pahalta vaikuttanut. Palaute Christinalle on ollut hyvää, yllättävän monet ovat haukkuneet VMA:ta huonoudesta...
- Erizo
Hippo kirjoitti:
Katsoin Christinan Hurt-esityksen uudelleen. Ei se enää niin pahalta vaikuttanut. Palaute Christinalle on ollut hyvää, yllättävän monet ovat haukkuneet VMA:ta huonoudesta...
Joo, Hurt-esityksen katsominen toisen kerran tuo aivan uusia puolia koko esityksestä esiin. Ehkä, kun ennen tuota ei ollut kuullut kuin vain "levy-version", niin live-kiekaisu särähti korvaan. Toki myönnän, että laulussa oli epäpuhtauksia. Jonkinverran.
Ja VMA:t eivät olleet kyllä kovin kummoiset. Mutta paremmat kuin pari viime kertaista, jotka järjestettiin Miamissa. - simple
Erizo kirjoitti:
Joo, Hurt-esityksen katsominen toisen kerran tuo aivan uusia puolia koko esityksestä esiin. Ehkä, kun ennen tuota ei ollut kuullut kuin vain "levy-version", niin live-kiekaisu särähti korvaan. Toki myönnän, että laulussa oli epäpuhtauksia. Jonkinverran.
Ja VMA:t eivät olleet kyllä kovin kummoiset. Mutta paremmat kuin pari viime kertaista, jotka järjestettiin Miamissa.Christina oli kipeä? Näin väittävät jotkut fanit, tiedä sitten...
- Erizo
simple kirjoitti:
Christina oli kipeä? Näin väittävät jotkut fanit, tiedä sitten...
Minä ymmärsin joistain kommenteista, että Christina olisi ollut koko viime viikon kipeä, jotkut taas sanovat, että vielä VMA iltana.
Mene ja tiedä. The truth is out there... :) - Erizo
simple kirjoitti:
Christina oli kipeä? Näin väittävät jotkut fanit, tiedä sitten...
... Christina olisi sanonut punaisella matolla olleensa kipeä. En katsonut pre-show:ta, joten en voi sanoa kuulleeni tuota itse.
Mutta näin olisi kuulemma ollut ja noin Christina olisi kuulemma sanonut.
- Erizo
Joku Christina-fani oli katsomassa VMA:ta ja hän kertoo kokemuksestaan näin:
---
As for Christina, she was sitting next to Jordy all night, and you could tell she was sick, but this girl effin GLOWS, like she has this ora about here that would make a room just hush up in silence when she walks in.
.
.
.
HAhaha I was the one who made the croud go mad during the first chorus, lol cause I just stared screaming "We love you christina" like a mad person during the slow song, lol I almost died from choking from the smoke though, lol.
.
.
.
The sound was HORRIBLE and it was hard to make out anything during the performance but the croud LOVED it and everyone stood up...She was rushed off stage cause the show was already behind.
Then she went back to her seat where her and Jordy walked backstage. She came back and was in the silver dress but looked sick and was hugging Jordy's arm and looking half asleep. hehe She was great.- Hippo
Taisi Tiinu tosiaan olla kipeänä? Hassu yksityiskohta: joku tarrasi shown aikana kiinni Christina mekosta...
- Erizo
Hippo kirjoitti:
Taisi Tiinu tosiaan olla kipeänä? Hassu yksityiskohta: joku tarrasi shown aikana kiinni Christina mekosta...
Niin ja Christina riuhtaisi helman empimättä irti! :)
- Erizo
Christina ja Jordan menossa VMA Afterpartyihin:
http://people.aol.com/people/gallery/0,26335,1449113_5,00.html - ni.
Aivan ihana laulu tuo Hurt! hyvä hyvä!!!
- Kirstiinalta
C. Aguilera on paras laulaja näistä nuorista pop-tyttösistä. Hyvä ääni ja laulutekniikka. Panepa joku Arja Koriseva laulamaan "Hurt", niin ei tuu mittään. Ehkä Randy Crawford voisi olla vielä parempi alaäänissä ja "pienellä energialla" laulettaessa.
- Erizo
Chrstina-fani kuvasi VMA-esityksen omalla kännykällään.
Laatu ei ole tietenkään paras mahdollinen, mutta nyt näkyy ns. kulissien takaista toimintaa.
http://www.youtube.com/watch?v=1L55aJRturY
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17310641Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8510149Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077082Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325589- 1825283
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784416- 872982
- 1712885
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1212870Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662691