Onko kellää käyttökokemuksia Nokia 6131 puhelimesta, olen ollut aikeissa ostaa sen
mutta kertokaa jos tiedätte, miinus ja plus puolet kyseisestä puhelimesta?
mutta kertokaa jos tiedätte, miinus ja plus puolet kyseisestä puhelimesta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on parempi! Siis noksu 6111! :D
Minulla on ollut 6131 pari kuukautta ja ihan tyytyväinen olen. Näyttö on iso, hyvä ja kirkas. Näppäimet ovat myös tosi isokokoiset ja erittäin helppokäyttöiset. Asetuksilla saa itselleen mieluisasti käyttäytyvän ja näyttäytyvän puhelimen. Äänet kuuluvat voimakkaina mutta joskus kyllä vähän "metallisina". Kamera on puhelimen kameraksi ihan tyydyttävä, mutta ei tietenkään vedä vertoja oikealle kameralle. Hieman hidaskin se on eikä valovoimakaan oikein sisäkuvaukseen riitä. Mutta ottaen huomioon, että kyseessä on puhelin eikä varsinainen kamera, se on ihan kelvollinen.
Huonoja puolia on entiseen puhelimeeni verrattuna lyhytkestoinen akku (joka kolmas yö lataan, puhun keskimäärin 15 min päivässä, nettiä käytän ehkä kerran viikossa, radiota tai soitinta hyvin harvoin). Ja aluksi oli myös sellaista vaivaa, että kenttä katosi joskus itsestään, ja siihen auttoi vain puhelimen sammuttaminen ja uudelleen käynnistäminen. Se meni ohi parissa viikossa.
Kaiken kaikkiaan pidän onnistuneena hankintana hinta-laatusuhteeltaan.
Tuossa joku tarjosi 6111:stä parempana. No, ominaisuuksista en tiedä, kun ei ole siitä kokemuksia, mutta koko on kyllä 6131:sessä parempi (litteämpi), ja ulkonäkökin tyylikkäämpi :-)