Rikokset suomessa 2005 oli 700.000kpl

Rikokset suomessa 2005 oli 700.000kpl.
Kirjoittanut: 35% suomalaisista rikollisia 27.8.2006 klo 19.03


Rikokset suomessa 2005 oli 700.000kpl. Ulkolaisten osuus 35000kpl. Joten suomalaiset on europan johtava maa rikos tilastoissa. 39% suomalaisista rikollisia(tässä laskenmissa ei ole romaneita mukana)
3496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ulkomaalaisten osuus suomalaisrikollisista on 5%. Mustalaiset ovat tuossa suomalais joukossa kyllä aika hyvin edustettuina.

Äänestä

jos suomalaisia olisi 5 miljoonaa niin viidestä miljoonasta 35% on 1.750.000 suomalaista.
eli liioittelet noin n 2.6 kertaisesti.

Äänestä
  • Kukaan täällä liiottele yhtään vaan puhuvat täyttä totta.... tietysti pieniä hallusionaatioita pitää olla kuten 18 vuotiaiden eläkkeet.

    No kuiteskin lamanaikana suomessa 1990 oli selvitettyjä rikoksia 850 000 kappaletta ja selvittämättömät päälle eli noin 300 000.

    Sakkorangaistuksia noin 300 000

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ulkolaisten osuus 35000kpl. kirjoitti:

Rikokset suomessa 2005 oli 700.000kpl.
Kirjoittanut: 35% suomalaisista rikollisia 27.8.2006 klo 19.03


Rikokset suomessa 2005 oli 700.000kpl. Ulkolaisten osuus 35000kpl. Joten suomalaiset on europan johtava maa rikos tilastoissa. 39% suomalaisista rikollisia(tässä laskenmissa ei ole romaneita mukana)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu