uma hei!

Tiedätkö sinä tämän venäläisen kennelin aikomuno siellä kasvatetaan ainakin griffoneita ja japanese chinejä? Onko hyvä kenneli? Oli niillä ainakin aikmoisia titteleitä(niillä chineillä ainakin).

3

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta yksi on tuotu Suomeen ja näin sen kaivopuiston Erkkarissamme. Upea bruxi uros pentu, josta tullaan kuulemaan vielä paljon. Jos virheitä rupeaa hakemaan löytyy siitäkin. Vaaleahko väri ja isohko koko sekä hännänkiinnitys olisi mielestäni saanut olla parempi. Mutta nuo ovat pienen pieniä juttuja kokonaisuuteen nähden. Voi luoja sen pennun luonnetta. Sen olemus sanoi kattokaa mää oon mää ja mä tulin voittaakseni.

      • suomeen on tuotu myös ainakin yksi chini kennelliiton jalostus järjestelmästä kun kävin kurkkaamassa. Tai siis ainakin kaksi kun minulla on täällä n.6kk narttu pentu tuolta kennelistä. Ajattelin sinulta vaan kysyä kun siellä oli noita griffoneitakin josko sinä jotakin tietäisit tästä kennelistä. Mutta kai se on sitten ihan ok kenneli.


      • millichin kirjoitti:

        suomeen on tuotu myös ainakin yksi chini kennelliiton jalostus järjestelmästä kun kävin kurkkaamassa. Tai siis ainakin kaksi kun minulla on täällä n.6kk narttu pentu tuolta kennelistä. Ajattelin sinulta vaan kysyä kun siellä oli noita griffoneitakin josko sinä jotakin tietäisit tästä kennelistä. Mutta kai se on sitten ihan ok kenneli.

        valtavasti koirien ja sukujen eteen. kasvattajalla täytyy olla hyvä jalostussilmä. Sinun rodussasi on toinenkin guru Suomesta pois muuttanut Pekka -poika.
        Hänellä on ollut vuosia loistavat Chinit.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2134
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1955
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1931
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1623
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1507
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1496
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1484
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1290
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1164
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1159
    Aihe