Tiedätkö sinä tämän venäläisen kennelin aikomuno siellä kasvatetaan ainakin griffoneita ja japanese chinejä? Onko hyvä kenneli? Oli niillä ainakin aikmoisia titteleitä(niillä chineillä ainakin).
uma hei!
3
363
Vastaukset
Mutta yksi on tuotu Suomeen ja näin sen kaivopuiston Erkkarissamme. Upea bruxi uros pentu, josta tullaan kuulemaan vielä paljon. Jos virheitä rupeaa hakemaan löytyy siitäkin. Vaaleahko väri ja isohko koko sekä hännänkiinnitys olisi mielestäni saanut olla parempi. Mutta nuo ovat pienen pieniä juttuja kokonaisuuteen nähden. Voi luoja sen pennun luonnetta. Sen olemus sanoi kattokaa mää oon mää ja mä tulin voittaakseni.
suomeen on tuotu myös ainakin yksi chini kennelliiton jalostus järjestelmästä kun kävin kurkkaamassa. Tai siis ainakin kaksi kun minulla on täällä n.6kk narttu pentu tuolta kennelistä. Ajattelin sinulta vaan kysyä kun siellä oli noita griffoneitakin josko sinä jotakin tietäisit tästä kennelistä. Mutta kai se on sitten ihan ok kenneli.
millichin kirjoitti:
suomeen on tuotu myös ainakin yksi chini kennelliiton jalostus järjestelmästä kun kävin kurkkaamassa. Tai siis ainakin kaksi kun minulla on täällä n.6kk narttu pentu tuolta kennelistä. Ajattelin sinulta vaan kysyä kun siellä oli noita griffoneitakin josko sinä jotakin tietäisit tästä kennelistä. Mutta kai se on sitten ihan ok kenneli.
valtavasti koirien ja sukujen eteen. kasvattajalla täytyy olla hyvä jalostussilmä. Sinun rodussasi on toinenkin guru Suomesta pois muuttanut Pekka -poika.
Hänellä on ollut vuosia loistavat Chinit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell422247Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.521816Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1351764Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041376Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541100Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761018- 62979
- 20936
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54847Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102831