Olen tähän mennessä ostanut pari halpaa elektronista sudokulaitetta mutta olen pettynyt niihin. Toisessa on se huono puoli että osoitin ei suostu liikkumaan aloitusnumeroiden läpi. Toisessa taas on huonosti toimivat näppäimet.
Tietääkö kukaan löytyisikö suomesta tai ulkomailta hyvälaatuisia (kalliimpiakin) sudokuelektroniikkapelejä? Minulla on mahdollisuus tilata ulkomailta kaupoista missä Visa Electron toimii.
falap
elektroniikkapelit
4
1370
Vastaukset
- Repe
Nythän Lidlissä on tarjolla jonkinlaista elektronista sudokua. 9999 ruudukkoa kuulemma ja kaikki. Kokemuksia?
- -SF-
Mulla vain kokemusta yhdestä (sellainen terveyssiteen muotoinen harmaa, jossa pikku tikku takana), joka maksoi kait jotain 11 e. Onhan senkin kanssa aikaa mennyt, pelejä on pari miljoonaa kahdeksalla eri vaikeusasteella, yhdeksäs on kait omille syötöille.
Totutteluahan se vaatii, joskus eri lehtien eri fonteillakin tehdyt sudokut ottavat aikansa onnistuakseen.
Tuossa elektronisessa on tietysti haasteita; olen nyt pyrikimässä seiskatason sudokuissa alle kymmenen minsan ratkaisuihin. Ajanmittaus tuo uutta säpinää rakomiseen.
Sama aikaa vastaan taistelu käy myös Lidlin romppusudokun kanssakin, tosin kuluvaa aikaa se ei näytä(?) eikä paussille pääse(?).
Paperiversiot ovat ehkä kuitenkin parhaita, so far.
Odotellaan uusia!- Repe
Onkos noissa sitten muistia sen verran että löytyy tiedot mihin aikaan sudokut on selvitetty?
- -SF-
Repe kirjoitti:
Onkos noissa sitten muistia sen verran että löytyy tiedot mihin aikaan sudokut on selvitetty?
Sudokupelikenttä kehittyy koko ajan, nämä kaupoissa olevat versiot on hätäpäissään tehtyjä, jotta markkinahyöty saadaan. Puutteita on kaikissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244579Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1253954Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta293687Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1442675Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862553Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom122433Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252410Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652287Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt501945Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421737