Koskas

tämä tuning

harrastus on oikein alkanut, noin suunnilleen? Tarkoitan tällä nyt sitten ihan Suomea, että koska rantautui USA:sta.

1

214

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rupes näkymään 80-90 vaihteessa, mutta 90 luvun puolväli vasta alkoi yleistymään enemmän, periaatteessa kaikki virittely, ja korin muokkaus -puhutaan sitten puskureista tai muusta korista.- on tuninkia, aikaisemmin tunnettiin Customointina/Roddauksena, tuning on vain "tyylisuuntaus" autojen rakentelussa.
      Oikeaa vastausta ei edellämainitusta syystä oikeastaan ole, jos puhutaan aytojen muokkauksesta taitaa mennä 60-luvulle, mutta jos puhutaan tyylisuuntauksesta, ni 90-luvun alku.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      100
      2663
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      949
    3. Mitä haluaisit sanoa naiselle!?

      ☺️.
      Ikävä
      62
      939
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      269
      809
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      133
      762
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      57
      706
    7. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      641
    8. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      622
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      615
    10. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      63
      587
    Aihe