oonko outo?

okei siis oon 16v ja seurustelen 18v jätkän kans..mul oli eilen omat bileeni ja jätkäni meni omien kavereittensa kans baariin.ongelma on se et tänään kuuntelin niitten juttuja ja mulle selvis et siel oli tytöt viskoni ilkosilleen vaatteita ja toi uutinen kolahti muhun aika pahasti..
enhän mä voi jätkääni kieltää pitämästä hauskaa omien kamujensa kans..mut toisaalta on ilkeetä kun en voi olla ite siel mukana..ja sit kuulee jälkeenpäin tollasia juttuja =(
onko muil vastaavia ongelmia?
5443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla on sama ongelma...tuun aina tosi mustasukkaseks kun jätkäni lähtee baariin vaikka ei ehkä olis syytäkään...sitten se aina välillä kertoo jotain juttuja, kun se on törmänny exiinsä sun muuta...varsinkin jos itellään on ollu ihan tylsä ilta niin ei oo mukavaa, oon 16 ja jätkä 18...
Joten toi ei oo outoa, ihan normaalia :)

Äänestä

Ole kuulleet vääristä henkkareista miten luulette että ne muut alaikäset käy baareis

Äänestä

EIkö olekin sellainen epävarma tunne kun ei titedä kenen kanssa sun poikaystäväs on ja ketä hän siellä baarissa suutelee.Sunon vain tultava toimeen sen epätietoisuuden kanssa. Oletko varma että hän ei ole pettänyt sua niillä baarireissuilla. Eikö olekin pelottavaa. Ootko varma että hän ei ole ollut esim. jonkun viehättävän naisen kanssa pikapanolla yökerhon naistenvessassa? Itse en ainakaan pystyisi vastustamaan kaunista neitoa joka haluaa vain sen yhden ihanan pikapanon, ilman mitään sitoumuksia.

Äänestä

Ite en ees haluais seurustella miehen kans, joka käy jatkuvasti baarissa. Ne on jotku liian epäluotettavia...en ny kuitenkaan halua yleistää. Mut musta vaan tuntuu tolta.... Mun rakas ei koskaan käy baarissa, se ei tykkää niistä, onneks. Se on 20..ja mä oon 15.

Äänestä
  • siis kyl mä maltan oottaa reilu vuoden et pääsen baariin mä kuiteskin luotan jätkääni todella..siis oon jo tavannu sen porukat ja ollu niil yötä yms yms ja sen serkku on aina sen mukana ja luotan siihen et sekin kattoo jätkäni perään.ei vaan oo kivaa kuulla kun joskus istun yksin kotona ja ne on baaris pitämäs hauskaa..mut kiitti kaikille vastanneille..mut siis ymmärtäähän ton et jos seurustelet 20 vuotiaan kans niin kun mirror niin ei niitä kiinnosta enään niin paljon baarit..ne kiinnostaa aikansa sit siel jaksa enään ravata..jätkäni on kuiteskin ollu 18 vasta alle 2kk

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaan kirjoitti:

okei siis oon 16v ja seurustelen 18v jätkän kans..mul oli eilen omat bileeni ja jätkäni meni omien kavereittensa kans baariin.ongelma on se et tänään kuuntelin niitten juttuja ja mulle selvis et siel oli tytöt viskoni ilkosilleen vaatteita ja toi uutinen kolahti muhun aika pahasti..
enhän mä voi jätkääni kieltää pitämästä hauskaa omien kamujensa kans..mut toisaalta on ilkeetä kun en voi olla ite siel mukana..ja sit kuulee jälkeenpäin tollasia juttuja =(
onko muil vastaavia ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu