eli meidän pitää maksaa (avustaa)Libanonin sodan tuhot,jotka aiheutti naapuri valtio?Jos vaikka minä menen ja kivitän naapuritalon ikkunat rikki,niineihän siinä ole epäilystäkään kuka korvaa.
miksi EU...n
8
436
Vastaukset
- Kalle-Aaretti
Jumalan "valitsema sotaväki," joka pommittaa Libanonin tuusan nuuskaksi.
Siksi sinä maksat rikkomasi ikkunat, koska olet syyllinen.
Jumalan "valitsema sotaväkihän" ei ole koskaan mihinkään syyllinen, eikä maksuvelvollinen, kunnes häviää sotansa.- Hitlerin
ajatuksissa aikoinaan olla vähän perää!?
- Palstahäirikkö
Hitlerin kirjoitti:
ajatuksissa aikoinaan olla vähän perää!?
...vielä lopettaa toista maailmansotaa, juutalaiset, meinaan.
- Huuha
Niin kai siten on, että juutalaisia koskevat eri säännöt kuin muita. Selitystä, siis asialllista, tähän omituiseen systeemiin ei ole kukaan antanut. Tai voisiko olla niin, että YK maksaa viulut Libanonille eli kustannukset jaetaan YK maiden kesken. Poliitikot pitävät maksamistamme ihan itsestäänselvänä.
- avustetaan ja
esim.Kreikan tupakkaviljelmiä miljoonilla
euroilla vuosittain tuetaan. - Tankavaari
Mauno Koivisto sanoi, että on parempi hakea ystävät läheltä ja viholliset kaukaa. Kun katseli EU:n onnellisia ulkoministereitä Lappeenrannassa (kasvoilla ei huolen häivää), niin oliko heillä ketunhäntä kainalossa?
Pidetäänkö sotatoimet EU:n ulkopuolella mihin hintaan hyvänsä? - kivaa mainosta
kivaa mainosta ja esittää laupiasta kun voi
auttaa, tietenkin Demarisydän on klobaali.
Miljardit voi säästää kotitantereelta helposti,
joten rahapula ei hevin tule. Mitä saa Suomessa rangaistukseksi jos vetelee työkaveria nyrkillä näköön?
2 minuuttia ja mahdollisesti ajetaan suihkuun.. Sotakenttää ja jääkiekkokaukaloa koskevat samat säännöt. Jos lyöty loukkaa itsensä - eihän lyöjä joudu maksamaan, koska se kuuluu pelin henkeen!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks655686Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673453Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233191- 1132916
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642397Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401795Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11328En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131235Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801051- 59880