Niin siis mitä mieltä nimestä Miiko Jeemu Maksimus?
Miiko Jeemu Maksimus
14
1123
Vastaukset
- jahöhl
kertomisesta adjektiivilla,aika kamala nimi kaikenkaikkiaan.
Miiko piiko papana,istui oven takana,helppo nimi lällättää
Jeemu kuulostaa autonniomeltä tai alokkaalta joka lusmuilee
Maksimus maksimaalinen imukyky
Laita ihan tavallinen Petteri tai Petri eikä tuommoista nimihirvitystä.
Nimim. itte kysyit!- tämä nimi
on jo annettu. www.kastetut.fi
hirveä nimi, eikö vain?!
- asxcvfbgnhjm
tosissasi? Ethän?
- nimi
rämpsy.......
- että---
ny ton yritetty himpun verran liikaa... jokainen nimi rimpsusta, on jonkun toisen nimen epäonnistunut väännelmä.
- mielestäni
Miiko menettelee vaikka Miika parempi mut Jeemu tosi oudon kuuloinen minusta. Mielummin Teemu kuin Jeemu. Maksimus nimestä en kanssa tykkää. Tietty Maksimus menee jos perhe on ulkolainen.
- hämmästynyt.
mikä nimi tuo on? "vähän" turhan omaperäistä.. jos perhe on suomalainen ja asuu suomessa, miksi lapsi täytyy nimetä noin "erikoisesti" ?? sanonpa vain, että ongelmia tulee olemaan.. ja sääliksi käy tuon nimen haltijaa.
- Miiko Jeemu Maksimus
toi Maksimus tosiaan ks:llä...? Eikö se pitäis olla MaXimus? Eipä sillä, että x:llä kirjoitettunakaan se mitään pelastaisi.
Aivan järkyttävä nimi. Lähinnä tulee mieleen, että joku alikoulutettu teiniäiti, joka kaiken lisäksi on vielä yh, on halunnut päteä erikoisella ja "paremmalla" nimellä.
Miikolle vain onnea tarhaan ja kouluun. Vielä ei ole myöhäistä muuttaa nimeä. - kaikkea kanssa...
Jos olisi Mikko Teemu Maksimus, niin olisi ollut edes muutama kunnollinenkin nimi rimpsussa!
- maksin
osanottoni lapselle nimen johdosta.
- ..että löysin näille sivuil...
Hymy kyllä nousi huulille, kun näitä juttuja luki.. =) Ei siksi että mielestäni nimi olisi kauhea.. huvittaa vain ihmisten kommentit!! =) =)
Miksi poika tulisi "kärsimään" jos etunimi on Miiko?!?
Jeemu.. pitäähän nimessä olla jotain omalaatuista, jotain mistä tulee muistoja mieleen!! =)
Maksimus.. miksi sen tarvisi olla juuri niin miten monet sen yleensä laittaisi (X:llä)??!!
Mitä jos vanhemmat eivät halua laittaa lapsensa nimeksi mitään ns. "tavallista" nimeä..
Ei vaikka halua että ihan heti tulee samanlaista nimeä vastaan..??!
Esim. Miika Teemu Matias... tai jotain!!??
Mielestäni tuo kuulostaa paljon pliisummalta=)
Mut hei, onneksi meitä on moneksi.. Eihän kaikkia tarvitsekkaan miellyttää!! Kyllä olisikin tylsää jos kaikki aina tykkäisi samoista asioista.. silloin näitäkään keskusteluja ei syntyisi.. vai mitä??!! =) =)
Miiko Jeemu Maksimus... IHANA nimi... olen ylpeä pojastani!!!! =) =) =)
P.s.. Kuolisitte varmaan "häpeästä" jos kuulisitte tyttöni nimen.. hih=)
=) =) .... No hard feelings .... =) =) - helli
Ihana nimi! Persoonallinen ja erikoinen. Parempi kuin mikään tusina-Tuija! Tuskin koulussakaan kiusataan sen verta enempää tai vähempää kuin mitään perus-perttiä! Ja voi niitä ,jotka antavat lapselleen nimen sen perusteella kun muillakin on..Sitte on koululuokat täynä näitä matias k. matias h. matias s. jne..erikoiset nimet kunniaan ja yksilöllisyys!!
- ...tuo nimi..
Mietin täällä omalle pojalleni nimeä ja Miiko on pyörinyt mielessäni.
Googlettamalla nimeä löysin tänne ja pitihän minunkin oma kommenttini tänne lisätä..
Mielestäni Miikossa ei ole kyllä mitään outoa/kummallista!?
Eivätkä nuo muutkaan nimet olleet pahoja!
Nauratti tuo yksi kommentti, että: "Kiusataan koulussa"..
Ei minun aikanani ainakaan kukaan opettajista kutsunut minua koko nimellä, meinaan vaan jos kommentin kirjoittaja tarkoitti Jeemua tai Maksimusta!
Taitaa olla sama kirjoittaja kaikissa negatiivisissä kommenteissa, tuntuis vähän siltä!
Kateellisten panettelua! =)
Eikö kuitenkin jokainen äiti päätä lapsensa nimestä ihan itse?
-äiskä82- Hauskaa että joka asiasta jaksetaan nykypäivänä kysellä muiden ihmisten mielipiteitä.. :D nimenomaan muiden.
Onko omasta elämästä jotenki pois otettu jos ei satu pitämään juuri kyseisestä nimestä?
Sepä olisikin varsin hienoa jos jokatoisella vastaantulijalla olis sama tai "perus suomalainen" nimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312668Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2542232Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?61352- 1151022
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar204983- 89952
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13872Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La51766Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.273704Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50701