Tapettiinko joku?

Eilen iltapäivällä kamppulassa, HELVETINMOINEN METELI kuului nesteaseman lähellä olevista taloista, tapettiinko siellä joku?? Oliko siellä isokin tappelu käynnissä ? Uusimaassa ainakaan ei ollu mitään.
72681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Harhoja kuuleva pölvästi.Jo siksi kun kuvittelet
sunnuntai uusimaassa olevan niin tuoreita uutisia.

Äänestä
  • Uusimaan toimittajalla on asuntovaunu siellä kamppulassa josta saa jutut välittömästi mailmalle. Näppärää journalismia. Ammunnan tauottua ruumiit voi laskea kätevästi vaunun ikkunasta.

    Äänestä

viikonloppu kauniissa kamppulassa.
Tappo kamppulassa ei ylitä uutiskynnystä.

Äänestä

uusimaa painetaan jo torstaina ja jaetaan lauantina asiakkaille, siis lauantain tappajaiset eivät ehdi sunnuuntain lehteen....kamppulastakaan...

Äänestä

Tää on taas näitä, jotka on niin ihastunut kamppulaan joka paikassa hän kirjoittaa kamppulasta juttua ihan sellaisiakin, jotka on ihan tuulesta temmattuja.

Miksi et siis muuta kamppulaan, kun niin tykkäät siitä. Sähän vissiin asut kamppulassa, kun siitä osaat kerto tariinaakin, joista minä en ole kuullutkaan.

Äänestä
  • Eipä noita tappoja ja murhia mitä gambolassa tapahtuu juurikaan uutisoida.Gammelbackassa ihmishenki ei ole edes viiden pennin arvoinen.:(Tornitaloissa tapetaan surutta ihmisiä viikoittain.Sellaista on elämä kamppulassa.Taistelua päivä päivältä henkensä puolesta armottomilla kaduilla.

    Äänestä

  • Gambotsheassa kirjoitti:

    Eipä noita tappoja ja murhia mitä gambolassa tapahtuu juurikaan uutisoida.Gammelbackassa ihmishenki ei ole edes viiden pennin arvoinen.:(Tornitaloissa tapetaan surutta ihmisiä viikoittain.Sellaista on elämä kamppulassa.Taistelua päivä päivältä henkensä puolesta armottomilla kaduilla.

    Helvetin hyvä mielikuvitus,montako perhettä
    täällä on ammuttu,montako lasta on joutunut
    palamaan elävältä.SANOPPA SE.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ohikulkija vaan kirjoitti:

Eilen iltapäivällä kamppulassa, HELVETINMOINEN METELI kuului nesteaseman lähellä olevista taloista, tapettiinko siellä joku?? Oliko siellä isokin tappelu käynnissä ? Uusimaassa ainakaan ei ollu mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu