autoton

Ajattelemattomuuttako vai kiusaa,parkkeerata auto oven eteen,polkupyörätelineiden viereen.Aika hankalaa ottaa pyörä telineestä,ettei vain teloisi auton kylkeä.Pihaan pysäköinti kielletty järjestys-säännöissä.
6967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itse menisin koputtaa ovea ja sanoa että auto vittuun siitä missä se ei kuulu olla!
älä hyväksy tuollaista!

Äänestä
  • Kuinka suuri se auto on? Meinaan se esittämäsi uusi parkkipaikka...

    Äänestä

  • Iso--Iitan sisko kirjoitti:

    Kuinka suuri se auto on? Meinaan se esittämäsi uusi parkkipaikka...

    Jos se ei rupee riittään niin kirveellä vaan nimmareita kylykeen......

    Äänestä

Niinku Pahat pojat leffassa Franzen siirsi toyotan pelkillä käsillä keskelle ruutua.
Johan on talvanoilla ihmettelemistä kun on auto liikkunut kuin taikasauvan iskusta.

Periaattessa kolhisin kyllä auton tuusan nuuskaksi jos olis väöhänkään kiireempi jonnekin pytörällä , siinähän oppii parkeeraamaan autojaan.
Nykyään ehkä laittaisin enksin lapun ja rauhanomaisesti ratkaisin asian . riehumisesta ei ole mitään hyötöyä.

Äänestä
  • työnnäpä autoa käsivoimin jos on käsijarru tai vaihde päällä, ja ovet lukossa =)

    Äänestä

itsekkyyttä se on, sama homma meidän rivarilla. auntoautosta alkaen parkkeerataan oman pihan sisäänkäynnin eteen. mielenkiintoisia tilanteita, kun taloyhtiöön on tullut ambulanssi hakemaan potilasta. on muuten mielenkiintoista, kun asuntoauto vedetään parin metrin päähän mun makkarin ikkunasta.... ollaan kuin elokuvissa puolin ja toisin. saman huushollin henkilöautoilla sama juttu, parin kauppakassin takia nämä nuoret "invalidit" ajavat ovensa eteen. totta on, että pihaan pysäköinti on meilläkin kiellettyä, ollaan yritetty selittää. vanha totuus, kun on lusikalla annettu, on kauhalla turha yrittää ottaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerrostaloasuja Savosta kirjoitti:

Ajattelemattomuuttako vai kiusaa,parkkeerata auto oven eteen,polkupyörätelineiden viereen.Aika hankalaa ottaa pyörä telineestä,ettei vain teloisi auton kylkeä.Pihaan pysäköinti kielletty järjestys-säännöissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu