Liian pitkä??

Mikä on teidän mielestänne liian pitkä pituus tytölle? Onko yli 170cm liian pitkä tytölle?. Itse olen 174cm pitkä ja tunnen itseni aina hirveän vaivautuneeksi. Olen 15 vuotias. Kaverini ovat minua paljon lyhyempiä ja minua ärsyttää todella. Olen omasta mielestäni liian pitkä ja suren sitä joka päivä..

Yleisesti. Heittäkää pituuksia minkä mittaisia itse haluaisitte olla. Itse haluaisin olla 165cm. Ja muutenkin asiaa pituudesta.
191702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

olen tällä hetkellä 180cm ja haluaisin kasvaa 185 senttiseksi mikä on siis ennustepituuteni.
Olen 15v poika.. Vaikka taisit kyllä hakea tytöiltä vastauksia..

Äänestä

Koska naiset vaativat, että miehen pitää olla pitkä, niin minä puolestaan vaadin naisen olevan lyhyt. Eli olet aivan liian pitkä!

Äänestä

Sama juttu mulla.
Olen 187cm pitkä 15v poika ja tunnen itseni aivan HIRVEÄN pitkäksi kavereiden seurassa.
Itse haluaisin olla n.180 cm.

Äänestä

Oikeasti, et ole liian pitkä!
Naiset ovat yleensä jotain 170-175 cm.
Olen seiskalla, ja yksi luokkalaiseni tyttö on 179 cm pitkä!
Hän ei näytä edes kamalan pitkältä.
Mutta jos mennään yli 180, niin sitten alkaa hipoa jo vähän pilviä ja se ei sovi naisille laisinkaan...

Minä olen 165 cm, enkä pidä siitä ollenkaan.
En kasva tästä enää.
Ei ole oikeasti kiva olla näin lyhyt koko lopun elämäänsä. Haluaisin olla sen 170 cm.

Äänestä

olen 13 vuotias ja jään aika varmasti pari senttiä alle 170cm,ja haluaisin olla yli 170cm.tiedän yhden 15-vuotiaan tytön,hän on varmasti 180cm ainakin ja hän on kyllä jo liian pitkä,mutta 175cm on sopiva pituus.

Äänestä

Olen samanpituinen tyttö ja olen ylpeä pituudestani. Monet kaverini ovat jopa hieman kateellisia pituudelleni ja valittavat, että ovat kymmenen senttiä lyhyempiä. Tosin mielestäni pituudella ei ole sinänsä väliä, mutta ole ylpeä omasta pituudestasi, sen vain halusin sanoa!

Äänestä
  • Ole onnellinen pituudestasi.. Itse olen 152cm ja 14vuotias... Eli olen ihan liian lyhyt ja toivoisin olevani juuri niin pitkä kuin sinä nyt.. Itse tunnen saman ikäisen kaverini joka on n.180cm... siis hän on tyttö... OLE YLPEÄ PITUUDESTASI! Olet juuri mallin pituinen :D

    Äänestä

Minusta pojilla on ihan hyvä olla pitkä. Niiden kuuluukin olla. Tavallaan. Miehet on komeita kun ne on pitkiä. Itse olen myös pitkä tyttö ja monet ovat kateellisia pituudestani. Eniten surettaa se että ikäiseni ja vuotta vanhemmatkin pojat ovat minua lyhyempiä. Itse pidän pitkistä pojista/miehistä. Pojat älkää surko pituuttanne. Mieluummin katsun pitkiä miehiä/poikia kuin lyhyitä.

Äänestä

monet miehetkin on sua lyhyempiä :DDD

Äänestä

Itse olen n. 175 cm ja 16 vuotta. (15-vuotiaana olin varmaan just sen 174 ku säki.) Oot just hyvän pitunen! Mä ainakin oon älyttömän ylpee siit et en oo mikään hukkakeppi. (plus oon saanu mallin hommia.) Et säkään varmaan enää kauheen paljon kasva. Mut oo ylpee pituudestas! Oot paljon aikusemmankin näkönen ku pätkät kaveris ;)

Äänestä
  • Mä oon 15v. poika, ja mä olen 164cm pitkä..
    Oonko liian lyhyt??? Paino on 48kg??? Mun pituus kasvu ei oo vielä alkanu, eikä murrosikä. Kait mä vielä kasvan?????

    Äänestä

Mä oon 14 ja oon vaan jotain 154 cm pitkä. En kasva enää muutku jotain pari senttii, eli alle 160cm jään :( Mut ei voi mitään, täytyy vaan opetel lyhentää farkkui :D

Äänestä

Oon 16v poika, ja 172cm pitkä. Omasta mielestä liian lyhyt. Useampi lisäsentti ei ois pahitteeks, mut mikä pahinta, en oo kasvanu 2 vuoteen yhtään joten se kasvu on kai lopullisesti pysähtyny:/

Äänestä

Se 2m ja 15cm alkaa olemaan liian pitkä.

Äänestä

Mä oon samanpituinen ja haluaisin pidemmäksi!! 177-180 olisi ihanaa mutta olen jo 15, enkä varmaan enää kasva...

Äänestä

Just sopiva pituus mallin hommille. Muakin hävetti yläasteella mun pituus mut se on nykyään vaan eduksi.

Äänestä

hei pika kuule, 174 cm on just sopiva sun ikäselle, tytöt on yleensä kato vähän lyhyempiä ja haluu pidemmän pojan, mun veli joka on saman ikänen on 176cm eikä näytä ees kovin pitkältä. Minkä pitunen sun iskä on voit kysyy siltä et miten pitkä se oli sun ikäsenä nii saattaa selvii minkä pitunen susta tulee aikuisena, tai kysy vaikka terkkarilta sun kasvukäyrää :) joo Btw mä oon 159cm ja mun jätkä on 186 et ei haittaa vaik oiski vähän pituuseroo :)

Äänestä
  • OHO SORI :D:D ootki muija sori oikeest oon vähän tyhmä ;) kelasin kokoajan et oot jätkä mut ei siin mitää yks mun kaveri muija on 181cm, ja sust voi hei tulla malli ko oot noi pitkä ;)

    Äänestä

Onnellinen siun pitäis olla! Kunpa olisin itsekin pitkä, mutta ei, täytän 3 päivän päästä 15 ja olen 155,8 cm. :

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitkä.... kirjoitti:

Mikä on teidän mielestänne liian pitkä pituus tytölle? Onko yli 170cm liian pitkä tytölle?. Itse olen 174cm pitkä ja tunnen itseni aina hirveän vaivautuneeksi. Olen 15 vuotias. Kaverini ovat minua paljon lyhyempiä ja minua ärsyttää todella. Olen omasta mielestäni liian pitkä ja suren sitä joka päivä..

Yleisesti. Heittäkää pituuksia minkä mittaisia itse haluaisitte olla. Itse haluaisin olla 165cm. Ja muutenkin asiaa pituudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu