Onko kokemuksia millä saa naarmut pois esim puskaan ajon jälkeen tuulisuojasta? (akryyliä?)
Naarmujen hionta tuulisuojasta.
6
5427
Vastaukset
Clas Ohlsonilta (Rauta/Sekatavarakauppa)ainakin löytyy pleksille tarkoitettua hiomatahnaa.
Hitonmoinen hinkkaaminen se kanssa kyllä on.- Turo--Inkeri
moni naarmuttaa tuulisuojansa, kun hinkkaa jollain harjalla pesun yhteydessä. Se on monessa pyörässä tosi pehmeää ainetta, ei oikeastaan pitäis hinkata ollenkaan vaan käyttää vain vettä ja pesuainetta. Jos pesee esim. katteet pehmeällä sienellä, siihenkin voi tulla esim. hiekkaa, mikä tekee laakista jäljet pleksiin.
Onko sinulla sitten kokemusta pleksissä olevien naarmujen poistosta? Uskoisin sen jäävän parhaimmillaankin hieman sameaksi. Turo--Inkeri kirjoitti:
moni naarmuttaa tuulisuojansa, kun hinkkaa jollain harjalla pesun yhteydessä. Se on monessa pyörässä tosi pehmeää ainetta, ei oikeastaan pitäis hinkata ollenkaan vaan käyttää vain vettä ja pesuainetta. Jos pesee esim. katteet pehmeällä sienellä, siihenkin voi tulla esim. hiekkaa, mikä tekee laakista jäljet pleksiin.
Onko sinulla sitten kokemusta pleksissä olevien naarmujen poistosta? Uskoisin sen jäävän parhaimmillaankin hieman sameaksi.Velmiähen Fasusta hiottiin lampun"lasi",meni peseen karkeella sienellä.Kyllä siitä suurimmat naarmut lähti mut eihän se uutta vastaa.
Yks autonlasikorjaaja kerto hioneensa useampiakin pleksejä,en oo kyllä nähnyt millä tuloksella,se vaan sano että kyllä niistä ihan hyvät tuli.Hinnasta en tiä.
- noilla
pesusta tulleilla naarmuilla juuri vaikutusta ole jos ei tarvi sen pleksin läpi katsoa. Ulkonäkö kysymys lähinnä. Ei mua ainakaan harmita naarmuuntunut pleksi. Onpahan ainakin ajetun näköinen. Tosin eipä toi mun pieni puig niin paljoa maksanutkaan.
- lähtee kyllä
Turtlen nano-tech GLASS POLISH – Lasinpuhdistusaineella.
http://www.turtlewax.fi/Extreme_nano_tech.html - Custom kuski
Mä sain lähes kokonaan naarmut pois,hioin ensin auton hiomatahnalla pahimmat pois. Sen jälkeen kiillotus Novus plastic polish no.2.Syviä naarmuja ei saa pois,pienet pintanaarmut kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu553972Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti182601- 1382563
Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett151993- 161466
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731347- 1061344
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks1541057- 931037
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon21998